Népdaléneklési versenyek alsós diákoknak és nagycsoportos óvodásoknak

Mária Kisvárdainé Dusa, 2019. okt. 21. 2:42   [ frissítve: 2019. dec. 17. 3:27, felhasználó: Gábor Szélpál ]

Megyei alsós népdaléneklési verseny 

A Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, valamint a Szeged Városi Kórusegyesület 6. alkalommal hirdette meg alsó tagozatos tanulók részére megyei népdaléneklési versenyét. 

 A verseny időpontja:  2019. november 14.   Helye:  Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium 6725 Szeged, Szentháromság u. 70-76.  Tel. : 62/420-248

Felmerülő kérdéseitekkel Zsováné Palotai Gabriellához fordulhattok e-mailben (VÁLTOZÁS AZ E-MAIL CÍMBEN! gabizsova@gmail.com) vagy telefonon (30/681-3514).

1. korcsoport: 1-2. osztály 

2. korcsoport: 3-4. osztály 

Megyei alsós népdaléneklési verseny a Karolinában

A verseny során a versenyzőnek egy népdalcsokrot kellett előadnia (szólóének, kíséret nélkül). Minden versenyző készített egy olyan díszes versenylapot, melyen felsorolta a csokrát alkotó népdalokat, azok gyűjtőit és a gyűjtés helyét. Minden iskola korcsoportonként 2 versenyzővel nevezhetett. Mindkét kategóriában a legjobbak díjazásban részesültek. A megye 17 iskolájából 36 versenyző nevezett Makóról, Hódmezővásárhelyről, Ruzsáról, Kübekházáról, Földeákról, Fábiánsebestyénről és Szegedről. A következő eredmények születtek:

1-2. évfolyam (I. korcsoport)

 

I.Géczi Anna (SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola) felk.: Molnár-Palusek Emese, Fábri-Ivánovics Tünde

II.Susányi Vera  (Szegedi Karolina) felk.: Szakál Zsolt

II. Török Attila (Hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Ált. Isk.) felk.:Lantosné Schmidt Klára

III. Kapuvári Eszter (Rókusi Általános Iskola) felk.: Berényiné Ale Krisztina Szegedi


3-4. évfolyam (II. korcsoport)

 

I. Polyák Borbála Lenke (Szegedi Karolina) felk.: családja

I.Novkov Míra (SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola) felk.: Molnár-Palusek Emese

I. Jakab Attila (Hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Ref. Ált. Isk.) felk.: Lantosné Schmidt Klára

II.Spertli Tivadar (Szegedi Rókusi Ált. Isk.) felk.: Berényiné Ale Krisztina

III. Nemes Luca Borka (Szegedi Tabán Ált. Isk. és AMI) felk.: Szabóné Z. Nagy Diána

III. Pető Barnabás (Szegedi Dózsa György Általános Iskola) felk.: Dr. Kucsera Józsefné

különdíj: Tóth Regina Klára (Szegedi Rókusi Ált. Isk.) felk.: Berényiné Ale Krisztina

különdíj: Hamvas Klára (Piarista Mester Tanoda) felk.: Csizmadia Anna

különdíj: Kügler Erna (Ruzsai Általános Iskola) felk.: Számira-Nagy Zita

Köszönet illeti a felkészítőket, a zsűrit (Bacsa Flóra, Éderné Erki Kornélia, Lázár Tamás) és elsősorban a versenyzőket, akiknek  éneke megszépítette ezt a  délutánt.


Megyei ovis népdaléneklési verseny 

 A verseny időpontja:  2019. november 7.    

 A megyei ovis népdalverseny többi képe is elérhető a képre kattintva

https://photos.app.goo.gl/bHSYRdsN8ijuhazr6



Ċ
Gábor Szélpál,
2019. okt. 21. 2:42
Comments