Hivatalos‎ > ‎Intézmények‎ > ‎Általános iskola‎ > ‎

Versenyeredmények


2017-es év versenyeredményei

Képregényíró pályázat csapatok részére

A 4.b osztályosok az SZKT által kiírt képregényíró csapatverseny pályázatán 2. 3. helyezést értek el és különdíjban is részesült egy alkotócsapat. A jutalom egy repülőtéri sétával egybekötött látogatás lehetősége volt, a különdíjasoknak mozijegyet kaptak.
2017. június 7-én 15 gyerek tekinthetett be a kulisszatitkokba, ismerkedhetett meg a szegedi repülőtérrel. A gyerekek érdeklődését és kitartó figyelmét tükrözik az alábbi képek is.
Ráczné Bálint Hajnalka, Ferencziné Lovászi Márta









Könyvtári verseny

2017. június 6-án tartottuk az immár 7. alkalommal megrendezett könyvtári verseny eredményhirdetését, amelynek idei témája az egészség volt. A versenyző csapatok és egyéni résztvevők 4 feladatlapot oldottak meg a megmérettetés során. A következő eredményekkel zárult a verseny: 

Alsós korosztály: 

1. hely: Józsa Csenge, Varga Viktória (3. a osztály, 202 pont) 
2. hely: Tornyossy Diána Roxána, Szarka-Kovács Gréta (3.a osztály, 199 pont)
3. hely: Papp Rozália Erzsébet (4.a osztály, 195,5 pont)
4. hely: Mojzes Kata, Rózsa Anna Luca (3.a osztály, 185 pont)
5. hely: Szecskó-Deme Lili, Gilice Júlia, Várnagy Blanka Anett (2.b osztály, 184 pont)

Felsős korosztály: 

1. hely: Bába Eszter, Fábián Berta (8.A osztály, 182 pont) 
2. hely: Tóth Balázs Szabolcs (9.A osztály, 173 pont)
3. hely: Janzsó Dávid Gábor (6.A osztály, 154 pont)
4. hely: Dékány Petra Alíz, Tarnay Noémi Virág (7.b osztály, 146 pont)

https://goo.gl/photos/sQMyGXvWixUX25v48
https://goo.gl/photos/sQMyGXvWixUX25v48
https://goo.gl/photos/sQMyGXvWixUX25v48













Megyei népdaléneklési verseny

Kiss Anna Róza 4.b és Kocsis Ádám 5.b osztályos tanulók gyönyörűen szerepeltek a 2017. május 30-án, a Gedói Általános Iskolában megrendezett megyei népdaléneklési versenyen. Ez a megmérettetés túl mutatott egy igazi megyei rendezvényen, mert Szarvasról, Gyuláról, Békéscsabáról, Szabadkáról és Temesvárról is érkeztek Szentes, Bordány és Szeged iskoláinak énekesein kívül. Ebben a nagyra nőtt mezőnyben (28 versenyző  volt a korcsoportjukban) Kocsis Ádám kiemelt I. helyezést ért el.
Felkészítő: Ferentziné Lovászi Márta 




Megyei matematikaverseny

Tóth Marcell 2.c osztályos tanulónk  - miután a városi-regionális matematikaversenyen 1. helyezett lett,  - a megyei matematikaversenyen ragyogóan szerepelt, megyei 4. helyezett lett. 
Felkészítő tanító: Borbás Gáborné 









Szent László-verseny

A szegedi Karolina Iskola a Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézetével együttműködve a Szent László-év tiszteletére 2017. április 28-án egy nagyszabású, az egész egyházmegyére kiterjedő verseny tartott 3. és 4. osztályos csapatok részére. A vetélkedő célja lovagkirályunk életének alaposabb megismerése, az olvasás népszerűsítése, a feladatokon keresztül a gyerekek kreativitásának fejlesztése és egy jókedvű délután közös eltöltése volt.

9 csapat vett részt a nemes küzdelemben. A verseny több részből állt. A megadott irodalmat a csapatoknak három formában kellett feldolgozniuk.

A hat legendából egyet választottak ki és egy 5 percet nem meghaladó színdarabot készítettek belőle. Ehhez egy plakátot is terveztek még otthon, ami az előadásukat reklámozta. Ezt a csapatok magukkal hozták a versenyre, melyekből egy rögtönzött kiállítás kerekedett. A helyszínen került sor a jelenetek előadására és egy komplex, a mondákra és Szent László életére épülő játékos megmérettetésre is.

A lelkes zsűri tagjai:

Serfőző Levente atyaoktatási püspöki helynök,  kateketikai és ifjúsági referens, főiskolai oktató, szemináriumi prefektus - a zsűri elnöke

Sarusi Etelka: a Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézet főmunkatársa, vezető pedagógiai szakértő, mesterpedagógus szaktanácsadó

Kovács-Krassói Anikó: a Móra Ferenc Múzeum muzeológusa, magyar-hittan szakos tanár

Piros Adorján: a Családközpont munkatársa, magyar-hittan szakos tanár

 

A verseny eredményei:

1.      hely:  Sopa csapat- Kétsoprony (felkészítő: Völgyi Sándorné)

2.      hely: Szent László nyomában csapat- Karolina Ált. Isk. (felkészítő: Ferentziné Lovászi Márta)

3.      hely: A szent korona őrzői csapat- Karolina Ált. Isk. (felkészítő: Gáborné Puskás Julianna)

 

 

Különdíjak: - Kiváló színdarab: Okos négyes csapat - Zsombó (felkészítő: Holecska Árpád)

      
                        - Gyönyörű plakát: Apró apródok csapat - Karolina Ált. Isk.   (felkészítő: Kisvárdainé Dusa Mária)

                        - Gyönyörű plakát: Szent László krónikásai csapat (felkészítő: Kiss Ágostonné
)       

A díjak átadásakor Szent László király is „megjelent”. Az első három helyezettet lovaggá ütötte, a különdíjasokat fegyverhordozójává, a többi csapatot pedig apróddá fogadta.

 

Külön köszönetet mondunk Szegedi Ágnesnek, a Karolina Iskola főigazgatójának és Dr. Kozma Gábornak, a Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézet főigazgatójának szellemi és anyagi támogatásáért.

Köszönet illeti még a szervezők nevében a Karolina Iskola munkatársait:

·         a pedagógusokat

·         a karbantartókat

·         a konyhai dolgozókat

·         a takarítókat

·         és a technikusokat.


Ráczné Bálint Hajnalka és Vilmos Zita

szervezők


A fotók egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/KFPvbRaBqh4Usbnd9
https://goo.gl/photos/KFPvbRaBqh4Usbnd9
https://goo.gl/photos/KFPvbRaBqh4Usbnd9






Kosárlabda döntő, Szolnok

A Szegedi Kosárlabda Egylet színeiben játszó kosaras lányaink egész éves teljesítményükkel bejutottak a szolnoki régiós döntőbe, ahol végül a harmadik helyet megszerezve éppen csak lemaradtak az országos döntőbe jutásról. 

A csapat tagjai: 
- Bálint Polla 
- Németh Sára 
- Novák Sára 
- Velkey Zita 
- Bálint Dorka 
- Lippai Berta
- Kurucz Lilla
- Mokcsay Dóra
- Nedelkovics Noémi
- Papp Zsófia
- Laukó Emese
- Kiss Anna Róza
- Pesti Noémi
- Özvegy Vivien
- Varga Veronika
- Lázár Júlia
- Lakatos Nikoletta

Edző: Blahó Bence


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/v45E585miFScQMCy9
https://goo.gl/photos/v45E585miFScQMCy9
https://goo.gl/photos/v45E585miFScQMCy9








Tankerületi Matematikaverseny

2. évfolyam: 
1. hely    Tóth Marcell 2.c (Borbás Gáborné) - megy a megyei versenyre 
11. hely   Schiller Viktor  2.a (Guba Katalin) 

3. évfolyam: 
14. hely Jánossy Gergely  3.c (Magos Gábor) 
16. hely Bilicki Márk   3. a  (Szakál Zsolt) 

4. évfolyam
6. hely   Balás-Piri Bálint  4.c (Gyovai Anita - Borbás Gáborné) - megy a megyei versenyre
11. hely   Redenczki Richárd   4.c (Gyovai Anita - Borbás Gáborné)



Bonifert Matematikaverseny

Bozóki Ádám (4.c) országos 1. helyezett lett a Bonifert Matematikaversenyen (4 forduló levelezős/ "kidolgozós" + 1 forduló helyszínen megírt) 
Felkészítő tanár: Borbás Gáborné 








Házi matematika bajnokság

Iskolánkban az alsó tagozaton 2017. április elején megrendeztük a házi matematika bajnokságot, melynek évfolyamonként az első 2 helyezettje továbbjuthatott a tankerületi versenyre. Az idén is nagyon szoros eredmények születtek. Sok tehetséges diákunk van. Nehéz volt a döntés, mert holtversenyek is kialakultak. 

Akik képviselhetik iskolánkat: 
2.évfolyam: iskolai 1. helyezett Tóth Marcell   2. c  (Borbás Gáborné)
                                     2. helyezett Schiller Viktor   2.a  (Guba Katalin)
                                     tartalék:  2. helyezett Kószó Ferenc  2.c (Borbás Gáborné)
3.évfolyam: iskolai 1. helyezett Jánossy Gergely  3.c   (Magos Gábor)
                                     2. helyezett Bilicki Márk  3.b  (Szakál Zsolt)
                                     tartalék: 2.helyezett Sebők Zoltán 3.a (Szakál Adél)
4.évfolyam: iskolai 1. helyezett Redenczki Richárd   4.c (Borbás Gáborné - Gyovai Anita)
                                     2. helyezett  Balás-Piri Bálint  4.c (Borbás Gáborné - Gyovai Anita)
                                     tartalék: 3.helyezett Jászberényi Éva 4.b (Váriné Fejes Katalin)



Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntő

Kószó Ferkó (2.c) a Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos 1. helyezett lett.

Felkészítő tanára: Borbás Gáborné






A délmagyar.hu cikke a Zrínyi Matematikaverseny két első helyezettjéről.



Makkosházi Megyei Matematikaverseny

Keszeli Jónás 5.b a Makkosházi Matematikaversenyen 1. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Kisvárdainé Dusa Mária








Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika Versenye

Döntő - Kaszper Sebestyén (5.A): sikeres részvétel






Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei forduló

Csongrád megyében az első 10 közé került tanulóink: 

2. évfolyam:   a megyei első 10-ben 3 tanulónk 
megyei 1. hely   Kószó Ferenc   2.c   /Borbás Gáborné 
megyei 8. helyezett     Zimmermann Emese Katalin   2.a  / Guba Katalin 
megyei 10. helyezett    Kurucz Lilla    2.c / Borbás Gáborné 

3. évfolyam: 
megyei  4. helyezett    Mórocz Gergő   3.c  / Magos Gábor - Zsováné P. Gariella

4. évfolyam:
4. helyezett    Bozóki Ádám László  4.c / Gyovai Anita - Borbás Gáborné
8. helyezett    Balás-Piri Bálint   4.c  / Gyovai Anita - Borbás Gáborné



Országos SUDOKU Bajnokság

Az országos SUDOKU Bajnokság eredményei: 

1-2. évfolyam: 
1. helyezett: Gyovai Katinka 2.b 
4. helyezett: Kószó Ferenc 2.c 









5. helyezett: Lajos Tamás 2.c 









3-4. évfolyam: 
1. helyezett Bozóki Ádám 4.c 









Felkészítő tanár: Borbás Gáborné 



Arany Kupa Országos Tornaverseny

Szecskó-Deme Lili (2.b): sikeres részvétel


I. Aranyos Háziverseny (gimnasztika)

Szecskó-Deme Lili (2.b): sikeres részvétel



Városi futóbajnokság

Nagyon szép verseny időnk volt 2017. március 22-én. A versenyen 17 szegedi iskola sok-sok csapata vett részt. 

Egyéni eredmények: 

I. korcsoport: 

3. helyezett: Heiler Míra Anna 2.c 


Csapat eredmények: 

3. helyezés I. korcsoport leány csapata 

Heiler Míra Anna 2.c 
Mokcsay Dóra 2.c 
Tóth Inez 2.c 
Pap Evelin 2.c 
Gyovai Katinka 2.b

 

3. helyezés II. korcsoport leány csapata

Pesti Noémi 3.b
Varga Veronika 3.c
Kiss Anna Róza 4.b
Velkey Zita 3.b
Laukó Emese 4. c









"Papírcsodák" országos pályázat

Papírcsodák címmel országos tárgyalkotó pályázatra nevezett be az osztályunk. A kikötés az volt, hogy a papíron kívül nem lehet más anyagot használni. Mivel az első félévben Collodi Pinokkió című regényét dolgoztuk fel, a témát innen merítették a gyerekek. A szereplőket papírmasé bábokkal szerették volna megjeleníteni.
Lufit fújtak, lelkesen tépték a papírt és úsztak a tapétaragasztóban, de a végeredmény magáért beszél! 
Az együtt alkotás öröme mellett  a sikert is élvezzük, ugyanis 2. helyezést értünk el! 

A 3.a osztály és Hajnika néni





Zrínyi Ilona Matematikaverseny, Csongrád megyei forduló

A 2016/2017-es tanévben is nagyon szépen szerepeltek alsós diákjaink a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen. A márciusi eredményhirdetésen ezeknek örülhettünk: 

Balás-Piri Bálint 4.c osztályos tanuló megyei 9. helyezett, 
Bozóki László Ádám 4.c osztályos tanuló megyei 5. helyezett lett. 
Redenczki Richárd 4.c osztályos tanuló eredményesen szerepelt.
Tanítójuk: Gyovai Anita, versenyre felkészítőjük: Borbás Gáborné 

Kószó Ferenc 2.c osztályos tanuló megyei 2. helyezett lett és ezzel bekerült a megyei "Aranycsapatba", így áprilisban utazni fog az országos döntőre. 
Tanítója, felkészítője: Borbás Gáborné



















Kurucz Lilla (2.c) eredményesen szerepelt.






Országos népdaléneklési verseny

Országos népdaléneklési versenyen 3. helyezést ért el Kiss Anna Róza 4.b osztályos tanuló. 
Felkészítő tanár: Ferentziné Lovászi Márti 



Egyházmegyei alsós szavalóverseny - Házasság hete

2017. február 15-én rendezte meg a Karolina Iskola és a Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézet közösen a Házasság hete programjaként az egyházmegyei szavalóversenyt. 11 településről 40 tanuló mondott verseket az idei mottóhoz kapcsolódóan:

„ Veled leszek én csak boldog, Ilyen egyszerűk a dolgok.”


Az 1-2. évfolyamosok között a következő eredmény született:

1. Polyák Borbála 1. osztályos és Szelezsán Máté 2. osztályos tanuló: Karolina Általános Iskola

2. Lajkó Maja 1. osztályos tanuló: Szent Antal Kat. Általános Iskola Tiszasziget

3. Kádár Fanni 2. osztályos tanuló: Makói Katolikus Általános Iskola és Óvoda és Kószó Ferenc 2.osztályos tanuló: Karolina Általános Iskola

4. Tóth Marcell 2. osztályos: Karolina Általános Iskola


A 3.-4.osztályosok eredményei:

1. Szabó Viktória 3. osztályos tanuló: Karolina Általános Iskola

2. Kovács Dorka 3. osztályos tanuló: Szent István Katolikus Óvoda és Általános Iskola Kétsoprony és Éri Nóra Bianka 3. osztályos: Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsöde Szarvas

3. Lóczi Viktor 4. osztályos tanuló: Makói Katolikus Általános Iskola és Óvoda és Groditzki Anna 4.osztályos tanuló: Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsöde Szarvas és Medvegy Adrienn 4.osztályos tanuló: Szent István Katolikus Iskola Óvoda és Általános Iskola Kétsoprony


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/TbxJQ2tfLpGqEdjs8
https://goo.gl/photos/TbxJQ2tfLpGqEdjs8
https://goo.gl/photos/TbxJQ2tfLpGqEdjs8






3-4. osztályosok iskolai szavalóversenye

2017. január 31-án került megrendezésre 3-4. osztályos diákjaink számára az iskolai szavalóverseny, amelyen 41 szavalót hallgatott meg a zsűri és a közönség. A következő eredmények születtek: 
1. helyezett, és a városi szavalóversenyre továbbjutott: Józsa Csenge (3.a), Vilmos Édua Zita (4.b)
1. helyezett, és az egyházmegyei szavalóversenyre továbbjutott: Szabó Viktória (3.a), Dulka Rebeka Zsuzsanna (4.c), Papp Zsófia Zita (4.b)
2. helyezett: Balás-Piri Bálint (4.c), Pfeiffer Csanád Péter (3.b)
3. helyezett: László Gellért József (4.b), Polyák Anna Orsolya (4.a)

A zsűri tagjai voltak: Csányi Judit, Horváthné Hodács Zsuzsanna, Szunyi Brigitta

Gratulálunk mindenkinek!
Ferencziné Lovászi Márta szervező


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/7rbCkdwvfs3XjTrM6
https://goo.gl/photos/7rbCkdwvfs3XjTrM6
https://goo.gl/photos/7rbCkdwvfs3XjTrM6











1-2. osztályosok iskolai szavalóversenye

2017. január 26-án rendeztük meg 1-2. osztályos diákjainknak az iskolai szavalóversenyt, amelyen nem kevesebb, mint 37 szavaló vett részt. A következő eredmények születtek: 
1. helyezett, és a városi szavalóversenyre továbbjutott: Medgyesi Zselyke (2.a), Bucskó Veronika (1.c) 
1. helyezett, és az egyházmegyei szavalóversenyre továbbjutott: Polyák Borbála (1.b), Szelezsán Máté Dénes (2.a) 
2. helyezett: Kurucz Lilla (2.c) 
3. helyezett: Várnagy Blanka (2.b) 

A zsűri tagjai voltak: Ferencziné Lovászi Márta, Kulácska Anna, Szunyi Brigitta

Gratulálunk mindenkinek!
Ferencziné Lovászi Márta szervező


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/zLXQp9RZb24pb6cE8
https://goo.gl/photos/zLXQp9RZb24pb6cE8
https://goo.gl/photos/zLXQp9RZb24pb6cE8






Városi Úszó Diákolimpiai Bajnokság

2017. január 24-én rendezték meg a Városi Úszó Diákolimpiai Bajnokságot a Városi Sportuszodában, ahol iskolánkat négy tanuló, név szerint Bilicki Martin, Bilicki Márk, Malinovszky Miksa és Tremmel Máté képviselte. Mindannyian szépen szerepeltek, gratulálok nekik! Kiemelném Tremmel Mátét, aki vízilabdásként a versenyúszók között összesítésben 4. helyezést ért el a fiú 50 méteres gyorsúszás számban 33.00 másodperces időeredménnyel, s mindössze 8 tizeddel csúszott le a megyei döntőről!

Korom Tamás tanár



Országos Mesevetélkedő, döntő

Vörös Rókák csapat: Komáromi Csenge, Velkey Zita, Kiss Anna Róza, Nedelkovics Noémi (4.b): 3. helyezés

Könyvmolyok csapat: Cseh Julianna, Vilmos Édua, Jankovics Júlia, Papp Zsófia (4.b): 4. helyezés




Mesevetélkedő 2. fordulója

2017. január 10. és 12. 

1. Mesés csapat 3.a                               115 mérföld 

2. Táltosok         2.c                               112 mérföld 

3. Fekete hattyúk 2.a                             109 mérföld 

4. Okos baglyok  4.a                             108 mérföld 

5. Vaseszű óriások 3.a                           107 mérföld

6-8. Könyvmolyok 4.b                          106 mérföld

         Aranyos gyémántos csillag 2.b

         Mátyás király apródjai  3.b

9. Snupe 3.b                                          102 mérföld

10. Vörös rókák 4.b                                101 mérföld

A 3. feladatban ők érték el a legtöbb pontot. Így döntöttük el a holtversenyt.
Ez a 10 csapat a továbbjutó.


11-13. Terülj, terülj okosság 3.a                                101  mérföld

           Aranyalmák  2.a

         Regélők    3.c

14-15. Sünik 4.a                                                         100 mérföld

           Mesetündérek

16. A farkasok királya 2.b                                            99 mérföld

17. Kiscsillag 3.b                                                          97 mérföld

18. Rózsaszín levendulák 2.a                                        95 mérföld

19. Jupiter 2.a                                                                 92 mérföld


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/x9WNKWp18k6x1uTo6
https://goo.gl/photos/x9WNKWp18k6x1uTo6
https://goo.gl/photos/x9WNKWp18k6x1uTo6






2016-os év versenyeredményei


MILNE angol nyelvű tankerületi szavalóverseny

Jászberényi Éva 4.b osztályos tanuló a Rókusi Általános Iskolában 2016. december 7-én megrendezett MILNE angol nyelvű tankerületi szavalóversenyén I. helyezést ért el. 
Felkészítő tanára: Vilmos Zita 











Alsó tagozatos tanulók népdaléneklési versenye

2016. november 8-án iskolánk alsó tagozatos tanulói részére népdaléneklési versenyt hirdettünk, melyen a következő eredmények születtek: 

1-2. osztály 

I. Polyák Borbála Lenke 1.b 

I. Kószó Ferenc 2.c 

II. Perényi Anna 2.a 

III. Szrnka Donát 1.b 

3-4. osztály 

I. Kiss Anna Róza 4.b 

I. Polyák Anna Orsolya 4.a 

II. Kuk Lívia 4.c 

III. Velkey Zita 4.b 

Az I. helyezettek képviselték iskolánkat a megyei népdaléneklési versenyen. 

2016. november 16-án a megye alsó tagozatos tanulói részére rendeztünk népdaléneklési versenyt. 37 gyermek nevezett a megye 15 iskolájából. Szegeden kívül érkeztek még Szentesről, Makóról és Fábiánsebestyén több intézményéből is. A verseny célja az, hogy összegyűljenek azok a kisdiákok, akik szívesen és szépen éneklik a magyar népdalokat, és őrzik hagyományainkat rohanó világunkban. 

A színvonalas versenyen Erdős Jánosné Fagler Erika énektanár, a Pro Musica alapítója, Csizmadia Anna népénekes, a Mestertanoda tanára és Lázár Tamás énektanár, karnagy zsűrizett. A két korcsoportban a következő eredmények születtek:

1-2. osztály:

I.Forrai Kamilla (Makói Ált. Isk. Bartók Székhelyint.)

II. Tóth Fanni Panni (Szegedi Rókusi Ált. Isk.)

II. Polyák Borbála Lenke (Szegedi Karolina)

III. Kálmán Levente (Szegedi Rókusi Ált. Isk.)

III. Kószó Ferenc (Szegedi Karolina)


3-4. osztály:

I. Hackler Lili Klári (SZTE Gyakorló Gimn. és Ált. Isk.)

I. Guti Zoé Róza (Makói Ált. Isk. Bartók Székhelyint.)

I. Nyári Levente (Szegedi Vörösmarty M. Ált. Isk.)

II. Terhes Lilla (Szegedi Petőfi Ált. Isk. Bálint S. Tagiskolája)

II. Soós Zsófi (Szegedi Orczy I. Ált. Isk.)

III. Polyák Anna Orsolya (Szegedi Karolina)

III. Mayer Tamás (Szegedi Rókusi Ált. Isk.)

Különdíjban részesült: Póda Csenge (Szegedi Tisza-parti Ált. Isk.) és Kiss Anna Róza (Karolina).


Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítőiknek! Köszönjük a támogatást a Szeged Városi Kórusegyesületnek és Pásztor Andrásnak, a TE-DI Kft. vezetőjének.


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://goo.gl/photos/Eu1R6rd9Ti4JhrpRA
https://goo.gl/photos/Eu1R6rd9Ti4JhrpRA
https://goo.gl/photos/Eu1R6rd9Ti4JhrpRA













Nagycsoportos óvodások népdaléneklési versenye

2016. november 9-én rendeztük meg a város nagycsoportos óvodásainak népdaléneklési versenyét. A családias, bensőséges hangulatú délutánon 10 kisgyermek gyűlt össze, hogy bemutassa megtanult dalcsokrát. Két óvodás, Piros Abigél és Lippai Áron produkcióját emelte ki a zsűri, de minden előadó élményekkel és ajándékokkal telve távozott a versenyről.



Egyházi Népének Verseny

Sári Flóra 3.a osztályos tanuló a 2016. december 1-jén Szentesen megrendezett Egyházi Népének Versenyen 2. helyezést ért el. 












Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei forduló

Évfolyam 

Csapatnév 

Csapattagok 

Pontszám 

Helyezés 

Okos tojások 

Kiss Eszter 
Rózsa Anna 
Plugor Zsombor 
Tornyossy Diána 

189 pont 

2. hely 
(díjazott csapat) 


Mátyás király apródjai 

Pfeiffer Csanád 
Sebők Zoltán 
Bunford Péter 
Pesti Noémi 

171 pont 

5. hely 
(díjazott csapat) 

5

Sünik

Dobay Kinga
Horváth Benedek
Kovách György
Nagy Kata

176 pont

5. hely
(díjazott csapat)

6

Negró

Harman Ádám 
Janzsó Dávid
Laukó Levente
Kiss Máté

173 pont

3. hely
(díjazott csapat)

7g

NyelvÁSZOK

Csata Emma
Fajka Emma
Deák Fanni 
Dobó Petra

152 pont

2. hely
(díjazott csapat)

7g

Denevérek

Kakas Regina Terézia
Hubai Rebeka
Vikor Csilla
Keszeli Boróka

148 pont

3. hely
(díjazott csapat)

8g

Hajtunk!

Fábián Berta
Komáromi Lilla Ajnácska
Révész Heléna
Váraljai Bori

190 pont

1. hely
(díjazott csapat)

Az 1. helyen végzett 8.A osztály csapata továbbjutott az országos döntőbe! 

A felkészítő tanárok: Ágó Mária, Kulácska Anna, Ráczné Bálint Hajnalka, Szabó Mária, Vilmos Zita

https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7








https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7
https://goo.gl/photos/dFCJx6D49ZKDrFya7









Duó dallam nélkül páros szavalóverseny

Szentesen a Duó dallam nélkül című páros szavalóverseny 2016. november 15-én zajlott, amelyen az 1-2. osztályos korcsoportban elnyertük a az 1. és a 3. díjat. 
A nyertes tanulók: 
1. helyezettek: Kemény- Kriston Csenge és Vasi Abigél Fruzsina 
3. helyezettek: Borka Zenke Abigél és Gémes Gerda Rebeka 
1.a osztályos tanulók lettek.

Felkészítő tanár: Szűcs Klára













Megyei Bolyai Matematikaverseny 

3. évfolyam: 
33. hely 
Jánossy Gergely Márton, Tátray Zoltán, Mórocz Gergő, Gárdián Attila 
felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella 

4. évfolyam:  
7. hely 
Bozóki Ádám, Laukó Emese, Redenczki Richárd, Tremmel Máté
felkészítő tanár: Borbás Gáborné

26. hely 
Balás-Piri Bálint, Domonkos Ádám, Jusztin Barnabás, Varga Bertalan
felkészítő tanár: Borbás Gáborné

34. hely
Erhardt Levente, Jenei Péter Kálmán, Pusztai Dániel, Szőke Dorka Katica

5. évfolyam: 
6. hely
Báics Ernő, Keszeli Jónás, Zsebeházy Ádám, Kocsis Ádám
felkészítő tanár: Kisvárdainé Dusa Mária

7. évfolyam: 
23. hely
Dobó Péter, Deák Fanni, Kocsis Dávid, Zsebeházy Bálint
Felkészítő tanár: Bradács Andrea, Kisvárdainé Dusa Mária




"Rímbe szedett természet" szavalóverseny


A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje megszervezte idén is a "Rímbe szedett természet" című szavalóversenyét, melyen 3.a osztályos diákjaink remekül szerepeltek: Józsa Csenge 3. helyezést ért el, Sári Flóra, Rózsa Anna Luca pedig eredményesen vettek részt a versenyen.





Dugonics András VIII. Nyílt Atlétika Verseny

2016. szeptember 23-án képviseltük az iskolát a Dugonics András VIII. Nyílt Atlétika versenyen. 
Atlétáink hősiesen küzdöttek. Volt több futam győzelmünk is, valamint 4. és 5. helyek a döntőkben. 

Versenyzők: 

Pásztor Áron 5.a
Vízhányó Marcell 5.a
Keszeli Jónás 5.b
Szabó Márton 5.b
Hubai Nimród 5.b
Varga-Berta József Bendegúz 5.b
Losonczi Balázs 5.b
Szele Márton 5.b
Kocsis Ádám István 5.b
Böhler Balázs 5.b
Bába Máté 6.a
Olajos Tamás 6.a
Kiss Máté 6.a
Magos-Dóra Márton 6.a
Ádám László 6.b
Czagány Réka 7.a
Szabó Marcell 7.a
Polyák Hanna 7.a
Hubai Rebeka 7.a
Csóti Gréta 8.a
Kalmár Péter Zoltán 8.a

Kiemelkedő eredmény:
3. hely: Csóti Gréta (8.a) - női 800 m (2:57')
3. hely: Kiss Máté (6.a) - férfi 600 m




Cell Cup Nemzetközi Kézilabda Fesztivál

Magos-Dóra Márton 6.a osztályos tanuló a 2016. évi 20. jubileumi Cell-Cup Nemzetközi Kézilabda Fesztivál (28 ország, 167 csapat, 4000 játékos) U12-es korosztály veretlen bajnok csapatának tagja. 









Könyvtári vetélkedő - Híres magyarok

Idén 6. alkalommal került megrendezésre a könyvtári vetélkedő, amelynek témája "Híres magyarok" volt. A következő eredmények születtek: 

Alsó tagozat: 

1. helyezett: Szűcs Márton, Magos-Dóra Villő (2.a) 
                       Zentai Boglárka, Özvegy Vivien (2.c) 
2. helyezett: Jánossy Gergely Márton, Mórocz Gergő (2.c) 
3. helyezett: Papp Rozália Erzsébet (3.a) 
                       Komáromi Csenge Kata (3.b) 
                       Kisvárdai Tamás (3.b) 








Tappancs Állatvédő Alapítvány rajzversenye

A Tappancs Állatvédő Alapítvány rajzversenyt hirdetett a felelős állattartás jegyében általános iskolák számára. A mi iskolánk diákjai közül az 1.a, 2.a és a 3.a és 3.b osztályosok neveztek be színvonalas munkáikkal.

A díjazásra nem csak nyereményekkel készültek a szervezők, hanem színvonalas "kutyás bemutatóval" is kedveskedtek a résztvevő gyerekeknek. Az okos, betanított kutyusok engedelmesen hajtották végre a gondozóik utasítását, amit a nézők lelkes tapssal jutalmaztak.

Az állatvédelemmel kapcsolatos jó válaszokért a gyerekeknek is alkalmuk nyílt kipróbálni a kutyák irányítását.
Az élményekben gazdag, vidámsággal teli reggel felejthetetlen volt mindenki számára.

Gratulálunk a rajzverseny győzteseinek:
1. helyezés: Malinovszky Miksa 2.a
2. helyezés: Velkey Zita Zsófia 3.b
3. helyezés: Plugor Zsombor 2.a








Hagyományőrző pályázat

A Katolikus Pedagógiai Szervezés és Továbbképzési Intézet Szent Márton-év Hagyományőrző pályázatán országos harmadik helyezést ért el iskolánk 2. b osztályából alakult „ A felemelő szeretet csimotái” csapata. A pályázat célja Szent Márton napjához és életéhez kötődő dramatikus népszokások, népi játékfűzések bemutatása volt, amelyek hagyományos népi játékokon, népszokásokon alapulnak.


Gratulálunk az elért sikerhez. Köszönetet mondunk Szakál Adél és Vilmos Zita tanítóknak a sikeres tehetséggondozó munkájukhoz.

A videó az alábbi linken tekinthető meg:




KENGURU Nemzetközi Matematikaverseny

A 2016. évi KENGURU Nemzetközi Matematikaverseny országos díjkiosztójára 2016. április 23-án került sor, ahol két tanítványunk rangos helyezést ért el. 

3. évfolyam  országos 3. hely  Redenczki Richárd 3.c 
                                  / 
tanító: Gyovai Anita, felkészítő: Borbás Gáborné

5. évfolyam országos 15. hely Laukó Levente  5.a
                                   / tanár-felkészítő: Bradács Andrea











"Vigyázz, kész, pénz!" pénzügyi verseny megyei döntő

A 2016. április 20-án megrendezett "Vigyázz, kész, pénz!pénzügyi verseny megyei döntőben a 4. osztályosok csapata a 2. helyet szerezte meg. (Összesen 42 csapat indult.) 
Az 5-6. évfolyam kategóriájában a két 5.-es csapatból az egyik megyei 3., a másik 5. helyezett lett. (Összesen 35 csapat indult.) 

A diákjaink:
4.A: Báics Ernő Balázs, Jenei Soma, Pásztor Áron, Zsebeházy Ádám
5.A: Dabis Kinga, Gyovai Virág, Laukó Levente, Noé Dominika, Zvolenszki Lizett
5.B: Babos Mária Luca, Szakál Ákos

Felkészítő tanár: Bányai Judit

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6275985323387743153












Házi matematika verseny

Lezajlott az iskolai matematikaverseny. Évfolyamonként az első 2 gyerek fogja képviselni intézményünket a területi-városi versenyen. 

2.évfolyam: I. hely Jánossy Gergely 2.c 
                II. hely Sebők Zoltán  2.b 
                III. hely Tátray Zoltán  2.c 

3. évfolyam: I. hely  Redenczki Richárd  3.c 
                 II. hely  Pusztai Dániel  3.a 
                 III. hely Bozóki Ádám  3.c 
                 III. hely  Balás-Piri Bálint  3.c  

4. évfolyam:   I. hely  Horváth Benedek  4.b  
                    II. hely  Kovách György   4.b 
                    III. hely  Báics Ernő  4.a  


Házi versmondó verseny

Az 5-12. évfolyamosok házi versmondó versenyén 2016. március 31-én a következő eredmények születtek: 

5-7. évfolyamon: 
I. hely Magyar Flóra 7.B 
II. hely Somorjai Lili 5.A 
III. hely Rácz Ádám 5.A 

8-12. évfolyamon: 
I. hely Medgyesi Döme 8.A 
II. hely Surinás Tamás 8.b 
III. hely Polifka Viola 8.b 

Gratulálunk nekik! 

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6269596719403484513







XVI. Dugonics András Matematikaverseny

2016. március 19-én, a  Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaversenyének országos döntőjén Piliscsabán Rosztóczy Csaba (8.b) 3.helyezést, Kiss Máté (5.A) 6. helyezést ért el. 



Megyei SUDOKU verseny

2016. március 19-i, szombati megyei SUDOKU bajnokságon (Csongrádon) Gyovai Katinka 1. b osztályos diákunk 1. helyezett lett az 1-2. osztályos kategóriában (kb. 50 fő képviselte ezt a korosztályt ott). 



Könyv-papír-olló országos angol és német nyelvi irodalmi szövegfeldolgozó-verseny eredményei


2016. március 4. 

ANGOL I. kategória 

* 1. helyezett 

- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest 

Bakos Dóra Borbála, Dérczy Abigél, Gál Barbara (90/80 pont) 

Felkészítő tanár: Greschik Emőke 

 

* 2. helyezett

- Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Koncz Máté, Lázár Domonkos, Tót Benjámin (77 pont)

Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

 

* 3. helyezett

-Orosházi Iskolák

Samu Rebeka, Czékmán Hunor, Hegedűs Márk (75 pont)
Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

* 3. helyezett

-ÜFCSKI és AMI Fontos Sándor Tagintézménye, Üllés

Bodó Eszter, Nagy Miklós, Soós Ottó (75 pont)

Felkészítő tanár: Szekeres Katalin

 

* -ÜFCSKI és AMI Fontos Sándor Tagintézménye, Üllés

Farkas Tekla, Santana C. Patrícia, Juhász Attila (73 pont)

Felkészítő tanár: Péterné Juhari Ágota

 

*-Gedói Általános Iskola és AMI, Szeged

Gurizatti Petra, Heim Laura, Pikó Dorina (71 pont)

Felkészítő tanár: Bodó Karolina

 

*- Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Farkas Réka, Gombos Alíz, Juhász Boglárka (70 pont)
Felkészítő tanár: Both Judit

 

*-Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő

Bálint Anna, Nagy Olga, Tóth Virág (69 pont)

Felkészítő tanár: Janek Erzsébet

 

*-Fehér Ignác Általános Iskola, Algyő

Lajter Erik, Kucska Lili Anna, Németh Réka (68 pont)

Felkészítő tanár: Janek Erzsébet

 

*- Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Bájity Tamara, Polyák Réka, Verner Eleonóra (67 pont)
Felkészítő tanár: Both Judit

 

 

*-Bonifert Domonkos Általános Iskola, Szeged

Fábián Réka Cseperke, Kránicz Jázmin Léda, Simon Renáta (62 pont)
Felkészítő tanár: Urbán Erzsébet

 

*- Karolina Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Dobó Petra, Kovács Klára, Szűcs Kata (57 pont)
Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

 

ANGOL II. kategória

 

* 1. helyezett

-Madách Imre Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola, Szeged

Festő-Szabó Alma, Kanyári Eszter, Csordás Csanád (90/83 pont)

Felkészítő tanár: Lengyelné Fenyvesi Mária

 

* 2. helyezett

- Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Nacsa Petra, Mekkel Máté, Serfőző Krisztián (80 pont)

Felkészítő tanár: Bokros Hubertné

 

* 3. helyezett

- Stevan Sremac Általános Iskola , Zenta

Csízik Boglárka, Lukinity Nikoletta, Surányi Balázs (78 pont)

Felkészítő tanár: Domonkos Kálmán Krisztina

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Csóti Gréta, Bába Eszter, Komáromi Lilla (77 pont)

Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

 

*-Orosházi Iskolák

Bartos Lilla, Kiss Dorina, Simon Rebeka (75 pont)

Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Dabis Réka, Zsivkovits Eszter, Keszeli Viola (72 pont)

Felkészítő tanár: Szilágyi Rita

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Galgóczi Léna, Kisapáti Noémi, Deme Kinga (68 pont)

Felkészítő tanár: Eckhart Odett

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kádas Péter, Tóth Jakab, Zámbó Nándor (66 pont)

Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Berta Virág, Lázár Luca, Bodó László (62 pont)

Felkészítő tanár: Makai Csilla

 

*- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest

Bánlaki Katalin, Czár Fanni, Kuzmics Alexandra (59 pont)

Felkészítő tanár: Greschik Emőke

 

*-Orosházi Iskolák

Csizmadia Ádám, Németh Norman, Szikora Máté (57 pont)

Felkészítő tanár: Kecskemétiné Gyurkó Vera

 

*- Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Nagy Noémi, Ropoli Ramóna, Sebők Nóra (57 pont)

Felkészítő tanár: Berkó Rita

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Lovászi Natália, Vastag Anett, Zelenka Eszter (49 pont)

Felkészítő tanár: Makai Csilla

 

 

NÉMET I. kategória

 

* 1. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Povedák Botond, Keszeli Boróka, CzagányRéka (90/79 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

* 2. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Polyák Hanna, Sápi Máté, Boga Botond (76 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

* 3. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Nagy Fülöp, Péter Áron, Hornyák Andrej (74 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Fábián Bernát, Fejes Kornél, Téglás Borbála (69 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Jancsik Bendegúz, Jancsik Barnabás, Németh Marcell (69 pont)

Felkészítő tanár: Bartáné Király Irén

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Pásztor Zea, Hellenthal Mary, Katona Jázmin (69 pont)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina

 

*-Stevan Sremac Általános Iskola, Zenta

Kis Bicskei Katalin, Bauerfeind Klementina, Kasza Laura (69 pont)

Felkészítő tanár: Szabó Tarapcsik Szilvia

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Vereczkey Kincső, Bak Zsófia (68 pont)

Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

 

*-Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Orosháza

Árus Balázs, Balázs Eliot Emanuel, Mikulás Kata (67 pont)

Felkészítő tanár: Árusné Erős Krisztina

 

*-Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Belovai Regina, Gábor Eszter, Lakatos Rita (61 pont)

Felkészítő tanár: Haumann Anett

 

*- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Gyuris Hanna, László Kinga, Kiss Boglárka (57 pont)

Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

 

NÉMET II. kategória

 

* 1. helyezett

-Szent József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kiskunhalas

Agócs Evelin, Gerendás Dorina, Gillányi Áron (90/83 pont)

Felkészítő tanár: Taskovicsné Reisz Mariann

 

* 2. helyezett

- Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Herédi Dóra, Révész Heléna, Váraljai Bori (76 pont)

Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

 

* 3. helyezett

- Patrona Hungariae Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és AMI, Budapest

Kéri Fanni, Kovács Anna, Tóth Zsófia (73 pont)

Felkészítő tanár: Herter Péter

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Döme Janka, Fürtön Lilla, Fodor Boglárka (69 pont)

Felkészítő tanár: Tapodiné Maróti Lenke

 

*-Tarjáni Kéttannyelvű Általános Iskola és AMI, Szeged

Szittyai Anna, Szabó Márton, Muhi Dániel (63 pont)

Felkészítő tanár: Gárdián Mariann


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6263008081928255857










Iskolai versmondó verseny 1-2. évfolyamosoknak

Az 1-2. osztályosok iskolai versmondó versenyét 2016. január 29-én pénteken 14 órától tartottuk iskolánk Terézia termében. A versenyen több mint 60 szavaló mondott verset a háromfős zsűri - Gáborné Puskás Julianna, Csányi Judit, Szunyi Brigitta - és a szülőkből, diákokból álló hallgatóság előtt. 

A következő eredmények születtek: 
I. helyezést értek el és ezzel a városi szavalóversenyen képviselik iskolánkat: Józsa Csenge (2.a), Szkiva Nóra (1.c) 
I. helyezést értek el és ezzel a Házasság hetén megrendezésre kerülő egyházmegyei alsós szavalóversenyen képviselik iskolánkat: Rózsa Anna (2.a), Kiss Eszter (2.a), Lajos Tamás (1.c), Povedák Borbála (1.a) 
II. helyezést értek el Mezey Márton (2.b), Koncz András (2.b), Kurucz Lilla (1.c), Régner Márk (1.b) tanulók. 

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6246253451278645377
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6246253451278645377
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6246253451278645377
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6246253451278645377
















Mesevetélkedő 2. forduló

2016. január 13-14. 

A 7mérföldes csizmában heted7 határon át című országos mesevetélkedő 2. fordulójában 20 csapat versenyzett a következő fordulóba jutásért. A következő 10 csapat jutott tovább: 
1. Katicabogarak (150 mérföld) 
2. Pézsmapockok (149 mérföld) 
3. Mesebeli tündérek (146 mérföld) 
4. Okos manók (144 mérföld) 
5.-6.-7. Okos baglyok, Fantasztikus 4-es, Ezüsterdő (143 mérföld) 
8. Mesehősök (140 mérföld)
9. Mesefalók (137 mérföld)
10. Minyonok (134,5 mérföld)

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6241060942586512513
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6241060942586512513
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6241060942586512513
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6241060942586512513
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6241060942586512513





















Asztalitenisz nemzetközi bajnokság

Kenesey Blanka 4.b osztályos tanulónk a magyar asztaliteniszezők budapesti nyílt, újonc magyar nemzetközi bajnokságán aranyérmet szerzett. Gratulálunk! 

További részletek az Utánpótlássport honlapon








2015-ös év versenyeredményei

Kreatív-, és rajzpályázat

A Piarista Gimnázium által meghirdetett rajzpályázaton a 2.a osztályosok remekeltek: 
1. helyezett Plugor Zsombor 
2. helyezett Szarka-Kovács Gréta 
3. helyezett Szabó Viktória 

gyulai erdőgazdaság a "Tovább Táncol a Tobozmanó" pályázatán természetes anyagokból készült tárgyakkal lehetett benevezni. 
Egyéni díjat vehetett át:
Szarka-Kovács Gréta, Kiss Eszter, Mojzes Kata, Józsa Csenge, Rózsa Anna 
2.a osztály különdíjat kapott!

Felkészítő tanáruk: Ráczné Bálint Hajnalka

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6228072854589621361
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6228072854589621361
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6228072854589621361
















Szerb Nemzetközi Asztalitenisz Utánpótlás Bajnokság

Kenesey Blanka 4.b osztályos tanuló Újvidéken a Szerb nemzetközi asztalitenisz utánpótlás bajnokságon megszerezte az aranyérmet. 







Iskolai versmondó verseny 3-4. évfolyamon

2015. november 26-án délután került megrendezésre iskolánkban a 3-4. évfolyamosok versmondó házi versenye. A rengeteg szebbnél-szebb verset közel 40 diák mondta. Közülük a zsűri könyvjutalomban részesítette a legjobbakat: 
Polyák Anna Orsolya 3.a, Kaszper Sebestyén 4.a, Prónai Anna 4.a, Cseh Julianna 3.b, Velkey Zita 3.b, Redenczki Richárd 3.c 
2. helyezést ért el: Babos Magdolna 3.c, Turi Zsombor 3.c, Juhász Zsolt 3.c 
3. helyezés: Fésüs Anna 3.c, László Gellért 3.b, Kisvárdai Tamás 3.b 

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6226205569526497249
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6226205569526497249
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6226205569526497249













Bolyai Matematika Csapatverseny országos eredménye

   
 
Az országos döntőn is nagyon szép eredményt értek el diákjaink, büszkék vagyunk rájuk! 

A 3. évfolyamos csapat 16. helyezést ért el. A csapat tagjai: Bozóki László Ádám, Laukó Emese, Redenczki Richárd, Tremmel Máté Felkészítő tanár(ok): Borbás Gáborné, Gyovai Anita

Az 5. évfolyamos csapat 22. helyezést szerezte meg. A csapat tagjai: Németh Regő, Németh Nándor, Laukó Levente, Gyuris Hanna Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Csanádi Anikó

A 6. évfolyamos csapat 12. helyezést ért el. A csapat tagjai: Fábián Bernát, Czagány Réka, Lázár Domonkos, Koncz Máté Felkészítő tanár(ok): Bradács Andrea, Vlocskó Mihály

Gratulálunk nekik és a felkészítő tanáraiknak!











Országos kreatív pályázat

Több mint 500 pályamű érkezett az E.ON Hungária EnergiaKaland elnevezésű, fiataloknak szóló pályázatára, mely a szolgáltató azonos nevű oktatási programjának része. 
Iskolánkból is 30-nál több pályamű került beküldésre. 

A díjazottak között 3 karolinás diáknak örülhetünk: 

II. korcsoport: 1-4. évfolyam, általános iskolások – egyéni
Különdíj: Bak Flóra Márta – Rajz


III. korcsoport: 5-8. évfolyam, általános iskolások – egyéni - Mese/történetek díjazottak:
I. Perényi Hajnalka
Különdíj: Vida-Szűcs Gellért












Bolyai Matematika Verseny megyei forduló

Osztály/kategória: 3
megyei 1. hely Döntős
Csapatnév: Agymenők 1. diák: Bozóki László Ádám 2. diák: Laukó Emese 3. diák: Redenczki Richárd 4. diák: Tremmel Máté Felkészítő tanár(ok): Borbás Gáborné, Gyovai Anita
Osztály/kategória: 3 megyei 6. hely 
Csapatnév: Okos kenguruk
1. diák: Bóka Viktor
2. diák: Virág Ákos
3. diák: Pusztai Dániel
4. diák: Varga Bertalan
Felkészítő tanár(ok): Borbás Gáborné

Osztály/kategória: 4 megyei 3. hely
Csapatnév: Matekjedik
1. diák: Horváth Benedek
2. diák: Povedák Sebestyén
3. diák: Zsebeházy Ádám
4. diák: Zsova Máté
Felkészítő tanár(ok): Zsováné Palotai Gabriella
A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetőek.
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6215814386792133665
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6215814386792133665
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6215814386792133665






Küzdősport

Ju-Jitsu és Kempo nemzetközi bajnokságokon ért el kiemelkedő eredményt Rusz Regő 7.b osztályos tanulónk. Büszkék vagyunk tanítványunkra! 


2015. szeptember 26. 

 -Nyílt Nemzetközi Sport Ju-Jitsu bajnokság 

Sport Ju-Jitsu C kategória 12-14 év,  II. helyezés 

 

-Nyílt Nemzetközi Sport Ju-Jitsu bajnokság 

Sport Ju-Jitsu GI földharc kategória 12-14 év,  II. helyezés 

 

2015. október 17.

-Délvidék Kupa, Nyílt Nemzetközi Kempo Bajnokság

Chikara kurabe kategória 12-13 év II. helyezés

 

-Délvidék Kupa, Nyílt Nemzetközi Kempo Bajnokság

Submission kategória 12-13 év I. helyezés




Tulipános bábcsoportunk sikere Egerben

A XXII. Gyermek Bábosok Országos Fesztiválján Egerben a csoportunk ezüst minősítést kapott. Igazán büszke voltam rájuk! A zsűri a felszabadult játékukat dicsérte, azt hogy önmagukat adták a színpadon, hogy csapatként jelentek meg. Valószínű, hogy ők voltak a legkisebbek:) Nagyon örültünk ennek az eredménynek, hiszen olyan csoportokkal lehettünk együtt, akik évek óta báboznak, szinte profi módon működnek már. Sok-sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtunk.
Köszönjük mindenkinek, aki segített, hogy ott lehettünk ezen a találkozón. Külön köszönet Polyákné Krisztinának, aki gitárjával kísérte az éneket.
A bábcsoport vezetője: Gáborné Puskás Julianna


https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6156049186447413153?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6156049186447413153?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6156049186447413153?banner=pwa

 














Könyvtári vetélkedő

A 2014/2015-ös tanévben immár 5. alkalommal került megrendezésre iskolánkban a könyvtári vetélkedő, melynek idei témája "Az állatok világa" volt. A versenyen a következő eredmények születtek: 

Alsó tagozat: 
1. helyezett: Redenczki Richárd (2.c)  -  223 pont 
2. helyezett: Janzsó Dávid (4.a)  -  221 pont
3. helyezett: Kisvárdai Tamás (2.b)  -  216 pont

További versenyzők (nem helyezés szerint felsorolva): 
Borsos Anna, Cziráki Dorka2.a
Papp Rozália Erzsébet2.a
Ádám Veronika2.a
Balogh Eszter Róza2.a
Szőke Dorka Katica, Polyák Anna Orsolya2.a
Varga Bertalan, Virág Ákos2.b
Balás Piri Bálint2.c
Juhász Zsolt Máté, Farkas Tóbiás2.c
Kravz Hanga Mirtill, Szögi Regina3.a
Zsova Máté3.b
Szekeres Roland, Mészáros Ferenc3.b
Ádám László4.a
Horváth Ildikó, Váradi Flóra4.a
Noé Dominika, Babos Mária Luca4.b

Felső tagozat: 
1. helyezett: Tóth Balázs Szabolcs, Kiszel Dániel (7.A)  -  229 pont
2. helyezett: Fábián Berta, Hajnal Lilla (6.A)  -  228 pont
                          Révész Heléna, Heiler Szonja (6.A)  -  228 pont
3. helyezett: Várnagy Anna, Papp Veronika (6.A)  -  226 pont

További versenyzők (nem helyezés szerint felsorolva): 
Kocsis Dávid, Varga Gergő5.b
Kalocsai Nóra, Csanádi Dóra6.A
Sebők Boglárka, Herédi Dóra Éva6.A

A verseny a 2015/2016-os tanévben is folytatódik!



Vigyázz, kész, pénz! vetélkedő

Alsós siker a K&H Bank Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőjén. A három 3.a osztályos csapat a 2. fordulóig jutott, a két 4. osztályos csapat a 3. fordulóba, az összevont megyeibe is (Csongrád + Békés) bekerült. A Giga Pénztárcák (Noé Dominika, Laukó Levente és Szakál Ákos) megyei 2. helyezést ért el, nem sokkal lemaradva utánuk a Pénzes Egérkék csapata (Dabis Kinga, Gyovai Virág, Babos Mária Luca) lett a megyei 3. helyezett. A versenystatisztikából: a két megyéből ebből a korosztályból összesen 767 kisdiák jelentkezett... Ezt tudva, nem törtek le a gyerekek (novembertől készültünk rá), hanem bizakodva tekintenek a jövő évi országos elé... 
Szakkörvezető és felkészítő tanáruk: Bányai Jutka 



"Az én anyukám a legszebb a világon!" rajzpályázat

Az Egy Ebéd Egy Esély Gyermekétkeztetési Közhasznú Alapítvány 
által meghirdetett „Az én Anyukám a legszebb a világon!” rajzpályázat eredménye: 
I.kategória, 1-2.osztály: 
1. helyezett: Fésüs Anna 2.c 
2. helyezett: Dulka Rebeka 2.c 
A nyereményük: külön ajándék, a Grimm Idegennyelvű könyvesbolttól ajándékkönyvet, és a Móra Ferenc Múzeumtól ajándék belépőket, az első helyezett családi meghívást kap az alapítvány által fenntartott étterembe, az Átriumba: Kapocs Extra Étterem, és egy virágcsokrot az édesanya. 



Bábverseny az Agórában













2015. április 25-én rendezték meg a Gyermekbábosok Országos Fesztiváljának megyei válogatóját Szegeden. 
Iskolánkból a NAPRAFORGÓ csoport /Balás-Piri Bálint, Dulka Rebeka, Farkas Tóbiás, Fésüs Anna, Kapocsi Réka, Kozma Zsófia, Pálföldi Csenge, Pinnyey Zsóka 2. c osztályos tanulók/ és a TULIPÁN csoport /Kisházi Réka, Sári Flóra 1. a, Setényi Zsuzsanna, Zsebeházy Nóra 1. b, Zsebeházy Anna, Mészáros Anna, Farkas Dominik 1. c, Polyák Anna 2. a, Babos Magdolna és Gyovai-Döme István János 2. c osztályos tanulók/ szerepelt. 
A zsűri döntése alapján a TULIPÁN bábcsoport "Nyári rajz" című produkciójával képviselheti az országos versenyen Csongrád megyét és iskolánkat Egerben. 
"A nap születése" című árnyjátékot bemutató NAPRAFORGÓ bábcsoportot Urbán Gyula író és színházi rendező megdicsérte "szemet és lelket gyönyörködtető" előadásáért. 
A bábcsoport vezetője: Gáborné Julika 



Országos mesevetélkedő megyei fordulója

120 csapat közül 4. helyezést értek el Zsebeházy Ádám, Dobay Kinga, Báics Ernő és Kaszper Sebestyén 3.a osztályos diákjaink. Felkészítő tanító: Polyákné Márta Krisztina


Megyei helyesírási verseny

Bába Máté 4.b osztályos tanulónk a megyei helyesírási versenyen 3. helyezést ért el. Felkészítő tanítója: Királyné Horváth Edit.


Megyei SUDOKU bajnokság

Kovách György 3.b osztályos tanuló 4. helyezést ért el.  (felkészítő tanár: Víg Ilona)  




Iskolai matematikaverseny

2. évfolyam: 

1. Bozóki László Ádám 2.c  (felkészítő tanár: Gyovai Anita) 

1. Redenczki Richárd 2.c  (felkészítő tanár: Gyovai Anita) 

2. Pusztai Dániel 2.a  (felkészítő tanár: Tombáczné Kovács Mária) 

3. Balás-Piri Bálint 2.c  (felkészítő tanár: Gyovai Anita) 


3. évfolyam:

1. Kaszper Sebestyén Ádám 3.a  (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella)

2. Zsebeházy Ádám  3.a  (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella)

3. Zsova Máté  3.b  (felkészítő tanár: Víg Ilona)

3. Keszeli Jónás  3.a  (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella)

 

4. évfolyam:

1. Laukó Levente  4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

2. Németh Regő  4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

3. Gyuris Hanna  4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

3. Bába Máté  4.b (felkészítő tanár: Guba Katalin)

A tankerületi-városi versenyen évfolyamonként az iskolai verseny két legjobb tanulója képviseli majd iskolánkat. 



Fény éve verseny

Zsibók Márk 8.b osztályos tanuló  "A Fény Éve" program keretében a Szegedi Tudományegyetem által szervezett versenyen 1. helyezést ért el.
A szintén a Szegedi Tudományegyetem által szervezett "Játsszunk fizikát! - A fény nemzetközi éve" kísérletese versenyen - egyedüli szegediként - 2. helyezést ért el az 53 indulóból. 




Kenguru országos matematikaverseny 

2. évfolyam: 

Országos         Megyei             Név                   

helyezés          helyezés 

406                   14                        Bozóki Ádám  2.c (felkészítő tanár: Gyovai Anita)                

 

3. évfolyam: 

Országos         Megyei             Név                   

helyezés          helyezés 

404                   10                      Tálosi Katica 3.b (felkészítő tanár: Víg Ilona) 

464                   11                       Báics Ernő 3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella) 

528                   14                      Kaszper Sebestyén Ádám 3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella) 

600                  15                       Horváth Benedek 3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella)

600                  15                       Povedák Sebestyén  3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella)

681                   17                       Zsova Máté 3.b (felkészítő tanár:Víg Ilona)

 

4. évfolyam:

Országos         Megyei             Név                

helyezés           helyezés

61                       5                          Németh Nándor 4.b (felkészítő tanár: Guba Katalin)

68                      6                          Németh Regő 4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

97                      9                           Laukó Levente 4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

189                   13                         Kiss Máté 4.b (felkészítő tanár: Guba Katalin)

351                   18                         Gyuris Hanna 4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)


5. évfolyam:

362 

Fábián Bernát 5.b 

felkészítő tanár: Vlocskó Mihály 

7. évfolyam

532


17



Rosztóczy Csaba 7.b


(felkészítő tanár: Bradács Andrea)


Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A 2. évfolyamosok között megyei 8. helyezett lett Pusztai Dániel 2.a (felkészítő tanár: Tombáczné Kovács Mária) 

3. évfolyam:    Keszeli Jónás  megyei 9. helyezett 3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella) 

                     Jenei Soma   megyei 6. helyezett  3.a (felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella) 

A Karolina harmadikos csapata megyei 2. helyezett lett! 
Ők: Keszeli Jónás 3.a, Jenei Soma 3.a és Horváth Benedek 3.b (felkészítő tanár: Víg Ilona)

A 4. évfolyamosok eredményei: megyei 14. helyezett Bába Máté 4.b (felkészítő tanár: Guba Katalin)

                                       megyei 7. helyezett Németh Regő 4.a (felkészítő tanár: Borbás Gáborné)

                                       megyei 4. helyezett Németh Nándor 4.b (felkészítő tanár: Guba Katalin)

A Karolina negyedikes csapata megyei 1. helyezett lett!



Országos matematikaverseny

A Katolikus Iskolák Dugonics András Matematikaverseny országos döntőjén Piliscsabán Rosztóczy Csaba 7.b osztályos tanuló 4. helyezést ért el. 
Felkészítő tanár: Bradács Andrea



Zrínyi Matematikaverseny

A 2. évfolyamosok között megyei 8. helyezett lett Pusztai Dániel (2.a Tombáczné Marika) 

3. évfolyam: Keszeli Jónás  megyei 9. helyezett (3.a Zsováné Gabi) 
                        Jenei Soma   megyei 6. helyezett  (3.a Zsováné Gabi) 
 
A Karolina harmadikos csapata megyei 2. helyezett lett! Ők: Keszeli Jónás, Jenei Soma és Horváth Benedek (3.b Víg Icu) 

A 4. évfolyamosok eredményei: megyei 14. helyezett Bába Máté  (4.b Guba Kati)
                                                            megyei 7. helyezett Németh Regő  (4.a Borbásné Évi)
                                                            megyei 4. helyezett Németh Nándor  (4.b Guba Kati)
A Karolina negyedikes csapata (vagyis ők) megyei 1. helyezett lett!!!  





















XVIII. Országos Práter Anyanyelvi Nap

2015. március 7-én az országos anyanyelvi napon a vers- és prózamondó kategória győztese Magyar Erika Flóra 6.b osztályos tanuló. 

Felkészítő tanár: Szabó Mária


A versenyről itt olvashat bővebben.





Alpesi sí diákolimpia országos döntő

Halmágyi Barna 1.c osztályos tanulónk az 1. korcsoportban megnyerte a 2015. február 21-én megrendezett Alpesi sí diákolimpia országos döntőjét óriás műlesiklásban.
A verseny további eredményei itt tölthetőek le.



Könyv-papír-olló országos idegen nyelvi szövegfeldolgozó verseny

A szegedi Karolina Iskola hetedik alkalommal rendezte meg a „Könyv-papír-olló” irodalmi szövegfeldolgozó versenyt angol és német nyelven 4-8. évfolyamos diákok számára 2015. február 13-án. 

A verseny hivatalos honlapja.


Karolinás eredmények:

Angol 4.o.
2. helyezett: Bucskó Gergely, Olajos Tamás, Rácz Ádám
    Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga
3. helyezett: Jáger Rita, Mohácsi Abigél, Tóth Blanka
    Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga

Angol 5-6.o.
3. helyezett: Bába Eszter, Csóti Gréta, Komáromi Lilla
    Felkészítő tanár: Nagy-Bálint Dóra

4. helyezett: Balogh Domonkos, Gonda Jakab, Vida-Szűcs Gellért
    Felkészítő tanár: Diószeghy Andrea

5. helyezett: Kádas Péter, Papp Dániel, Szűcs Gergely
    Felkészítő tanár: Diószeghy Andrea

7. helyezett: Gyuris Ágnes, Csanádi Dóra, Kalocsai Nóra
    Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

8. helyezett: Tóth Jakab, Régaisz Olivér, Szőke Gergő
    Felkészítő tanár: Dunai Ágnes

14. helyezett: Gárgyán Ádám, Rusz Regő, Zöldy Márton
      Felkészítő tanár: Pappné Simor Kinga

Német 4.o.
Megosztott 2. helyezett: Kiss Boglárka, László Kinga, Mezey Zsuzsanna
                     Felkészítő tanár: Guba Katalin

                     és  Babos Luca, Gilice Anna, Németh Nándor
                     Felkészítő tanár: Guba Katalin

4. helyezett: Hajnal Levente, Kiss Máté, Péter Ákos
    Felkészítő tanár: Guba Katalin

Német 5-6.o.
1. helyezett: Keszeli Boróka, Nagy Fülöp, Hornyák Andrej
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

3. helyezett: Herédi Dóra, Váraljai Bori, Pásztor Lili
    Felkészítő tanár: Móser Anna

4. helyezett: Téglás Bori, Vereczkey Kincső
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

6. helyezett: Bak Zsófi, Polyák Hanna, Czagány Réka
    Felkészítő tanár: Bánné Dely Zsófia

7. helyezett: Hajnal Lilla, Németh Ábel, Révész Heléna
    Felkészítő tanár: Bencsik Róbert

Minden versenyzőnek és felkészítő tanáraiknak is gratulálunk!

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa












https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6116368603756633073?banner=pwa

















"Világfa, életfa, családfa" képzőművészeti kiállítás és egyházmegyei szavalóverseny - Házasság hete

2015. február 9.
Házasság hete program: "Virágzó életfa" gálaműsor, "Világfa, életfa, családfa" képzőművészeti kiállítás, és a program részeként 14 órától egyházmegyei alsós szavalóverseny.

A képzőművészeti  pályázat díjazottjai:

I. Kategória  (1., 2., 3. oszt.)

1. helyezett:  Dékány Bence (1. oszt., Nagybánhegyes), és Pinnyei Zsóka (2.c, Karolina)

2. helyezett: Pulai Ákos (1.a, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom) és Kenesey Gréta (1.b, Karolina)

3. helyezett: Börcsök Borostyán (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom) és Vilmos Édua (2.b, Karolina)


II. Kategória  (3., 4., 5. oszt.)

1. helyezett:  Babos Mária Luca (4.b, Karolina)

2. helyezett: Simon Szabin (4. oszt., Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Zsombó) 

3. helyezett: Harman Ádám (4.a, Karolina)                 

 

III. Kategória  ( 6., 7. oszt.)  

1. helyezett: Farkas Alexandra (7. oszt., Szent Imre Katolikus Általános Iskola, Zsombó)

2. helyezett: László Imre Tádé (6.a, Karolina)

3. helyezett: Berta Virág (7.a, Karolina)


Különdíjat kaptak:  a csoportos pályázok és a kézműves technikákat alkalmazó legigényesebb alkotók. (Itt a sorrend nem rangsorolást jelent.)

Makra Noémi (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom)

Varga Dorottya (4.b, Karolina)

Kiss Dorottya (4.b, Karolina)

Tamás Apor (2.a, Nagybánhegyes-Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola)

Bíró Dorka (2.b, Szent Imre Katolikus Iskola, Mórahalom)

Zsova Máté (3.b, Karolina)

Kiss Boglárka, László Kinga, Mezey Zsuzsanna, Perényi Boglárka (4.b, Karolina)

3.a osztály (Karolina)



Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézete és a Karolina Katolikus Általános Iskola közös szervezésében az egyházmegyei szavalóversenyt két korcsoportban (1-2. osztály és 3-4. osztály) 50 kisgyermek részvételével rendezték meg.

 A kicsik csoportjában 23 gyermek szabadon választott verssel mérte össze tudását. A verset a család témakörből kellett meríteni.

A 3-4. osztályosoknál 27 versenyző állt a közönség elé. A versenyzők az Egyházmegye sok-sok intézményéből, Hódmezővásárhely, Zsombó, Pusztamérges, Makó, Békéscsaba, Tiszasziget, Nagybánhegyes, Szarvas, Szeged, Baks, Pusztaföldvár, Kevermes, Battonya településeinek iskoláiból érkeztek.

A versenyt hagyománnyá szeretnénk tenni, így 2016 telén is várjuk a szavalni szerető alsósok jelentkezését!

Egyházmegyei versmondó verseny:

1-2. évfolyamosok helyezettjei:

1. helyezett:  Éri Nóra Bianka
Szarvas, Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde
verse: Juhász Magda: Jó leszek, ígérik a gyerekek

és Juhász Zsolt (2.c)
Karolina Iskola
verse: Hécz Attila:  Ez a szerelem

2. helyezett: Arnold Sára
Baks, Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Zelk Zoltán: Este jó, este jó

3. helyezett: Tremmel Máté (2.c)
Karolina Iskola
verse: Vesztergom Andrea: Kistestvérem született

4. helyezett:  Tóth Barnabás
Zsombó, Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Nagy-Bandó András: Az én anyukám

5. helyezett: Pljesovszki Pálma Panka
Szarvas, Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda, Bölcsőde
verse: Aranyos Ervin: Kérés a szülőkhöz


3-4. évfolyam helyezettjei:

1. helyezett: Bátki-Fazekas Lenke
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Arany János: Juliska elbujdosása

2. helyezett:  Miholka Róbert
Battonya, Mikes Kelemen Katolikus Gimnázium és Szakképző Iskola, Általános Iskola és Óvoda
verse: Petőfi Sándor: Egy estém otthon

3. helyezett:  Szabó Kornél
Hódmezővásárhely, Kertvárosi Katolikus Általános Iskola
verse: Petőfi Sándor: Szülőimhez

és Tóth-Godó Benedek
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: Ranschburg Jenő: Mágia

4. helyezett: Szolnoki Ádám
Baks, Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Lakatos Margit: Gyermekgondok

5. helyezett: Enyedi Roxána
Pusztamérges, Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda
verse: Vesztergom Andrea: Kistestvérem született

6. helyezett: Szabó Ferenc
Zsombó Szent Imre Katolikus Általános Iskola
verse: László Noémi: A mi szobánk

Fotók és videók itt megtekinthetők!



Alsós versmondó verseny 3. és 4. osztályosoknak

2015. január 28-én 14 órától tartottuk meg iskolánk 3. és 4. osztályosainak a versmondó versenyét. 18 szavalatot hallgatott meg a zsűri és a szülőkből, gyerekekből álló hallgatóság. 

Első helyezést értek el Kaszper Sebestyén (3.a) és László Kinga (4.b) tanulók, akik majd a városi versmondó versenyen képviselik iskolánkat. 
Báics Ernő (3.a) és Balás Norina (3.a) a versenyen elszavalt versüket a Házasság hete során megrendezésre kerülő egyházmegyei szavalóversenyen is előadják.

A zsűri tagjai voltak: Ágó Mária - elnök, magyartanár, Halmai Sebők Zsuzsa magyartanár, Szunyi Brigitta könyvtáros.
A versmondó verseny szervezője: Ferentziné Lovászi Márta tanító néni 

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6109682202475771089
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6109682202475771089
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6109682202475771089
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6109682202475771089
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6109682202475771089
















Alsós versmondó verseny 1. és 2. osztályosoknak

2015. január 21-én 14 órától tartottuk meg iskolánk legkisebbjeinek, az 1. és 2. osztályosoknak a versmondó versenyét. 38 szavalatot hallgatott meg a zsűri és a szülőkből, gyerekekből álló hallgatóság. 

Első helyezést ért el Polyák Anna 2.a és Fésüs Anna 2.c osztályos tanulók, akik majd a városi versmondó versenyen képviselik iskolánkat. 
Oklevélben részesült még Mezey Márton (1.b) és Pfeiffer Csanád (1.b). 
Tremmel Máté (2.c) és Juhász Zsolt (2.c) a versenyen elszavalt versüket a Házasság hete során megrendezésre kerülő egyházmegyei szavalóversenyen is előadják.

A zsűri tagjai voltak: Ágó Mária - elnök, magyartanár, Halmai Sebők Zsuzsa magyartanár, Szunyi Brigitta könyvtáros.
A versmondó verseny szervezője: Ferentziné Lovászi Márta tanító néni   

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6107214929423032769


















Felsős szavalóverseny

2015. január 15-én, csütörtök délután tartottuk immár hagyománnyá váló iskolai szavalóversenyünket a Bálint Sándor teremben. 
Diákjaink idén is két szekcióban mérték össze 
versmondó tehetségüket. Elsőként az 5-8. osztályosoké volt a lehetőség. Ők teljes szabadságot élveztek a versválasztás tekintetében. Érdekes volt rácsodálkozni arra, hogy a huszonegy versenyzőből öt diák az igen komoly megértést kívánó Arany-balladák közül válogatott. Arany János műveinek népszerűsége tehát a fiatalabb korosztály körében idén senki máséhoz nem volt mérhető! 
9-12. osztályos diákjainktól két verset kértünk: egyet Kosztolányi Dezsőtől 
és egyet a kortársaktól. A nagylányok a kötelező Kosztolányi-vers mellett Füst Milán, Ady Endre, Tóth Árpád, Kaffka Margit és Babits Mihály költeményei között találták meg a szívükhöz leginkább közel álló remeket.

Díjazottaink az első szekcióban:

1. helyezett: Magyar Erika Flóra (6.b) 
2. helyezett: Hornyák Andrej (5.a) 
3. helyezett: Téglás Borbála Zsuzsanna (5.a) és Papp Dániel (6.b ) 
Különdíjban részesült: Berinszki Renáta (7.b)

Díjazottaink a második szekcióban:

1. helyezett: Pataki Fanni (11.a)
2. helyezett: Papp Teodóra (10.b)
3. helyezett: Sári Franciska (11.a)

A zsűri tagjai voltak: Horváthné Hodács Zsuzsanna igazgatónő, valamint Ágó Mária és Halmai Sebők Zsuzsa magyartanárnők. 

Köszönjük az igazgatónő, a magyar szakos kollégák, valamint Pataki József oktatástechnikus és Szunyi Brigitta könyvtáros segítő munkáját, amellyel hozzájárultak a versmondó délután szebbé tételéhez!
Minden versenyen induló diákunknak köszönjük a lelkes részvételt és az igényes szavalatokat!

A magyar munkaközösség nevében:
Halmai Sebők Zsuzsa
magyartanár




















2014-es év versenyeredményei

"Szeretet a gyermekek szemével" rajzpályázat

A "Szeretet a gyermekek szemével" rajzpályázaton Harman Eszter 2.c osztályos tanuló 3. helyezést ért el, Bozóki Ádám 2.c osztályos  tanuló pedig különdíjas lett. 





 

Katolikus Iskolák Dugonics András Matematika Versenye

A 2014/2015-ös tanévben 15. alkalommal rendezték meg a 4-8. évfolyamokon tanulók számára. 
Az első forduló feleletválasztós feladatait a második fordulóban kidolgozandó feladatok követik. 

A verseny első fordulóját  2014. november 26-án bonyolítottuk le. 

Intézményünkből a második fordulóra továbbjutók neve: 

4. évfolyam

Laukó Levente   

Gyuris Hanna    

Bába Máté    

Nedelkovics Nándor    

5. évfolyam

Lázár Domonkos

Szabó Marcell

Koncz Máté

Nagy Fülöp Tamás

Székesi Marcell

Batancs Donát

 

6. évfolyam

Borsos József

Hajnal Lilla

Futó Attila

Tóth Jakab Csóti Gréta

Herédi Dóra

Medgyesi Csanád

Németh Ábel Gajda Szabina

 

7. évfolyam

Rosztóczy Csaba

Surinás Tamás

Csepregi Tamás

Tóth Simon

Jagri Anna

 

8. évfolyam

Tarnay Csaba

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6090378775094883569?banner=pwa

















EnergiaKaland országos rajzpályázat

Iskolánk több tanulója az E.ON Csoport EnergiaKaland elnevezésű kreatív pályázatán vett részt, amelyen a résztvevőknek energia témakörben kellett alkotniuk. Különdíjat kapott: Kisvárdai Tamás, 2. b osztályos tanuló. 

A pályázat tanulsága szerint a fiatalok különösen kreatívan gondolkodnak az energiáról, a legtöbb pályamű az ovis és az alsó tagozatos korosztálytól érkezett.

„Az EnergiaKaland és a kreatív pályázat is sokkal kevésbé a versenyről, mint inkább az alkotás és a játszva tanulás élményéről szól. Az E.ON Hungáriánál azt valljuk, hogy a jövő generációját mindig érdemes támogatni. Ennek tudatában valósítottuk meg ezt a pályázatot is, amelynek elsődleges célja az volt, hogy segítséget nyújtsunk a fiataloknak az energiával való hatékony gazdálkodás megtanulásához. Az értékelés közben pedig mi is legalább annyit tanulhatunk a gyerekektől, mint ők tőlünk.” – mondta el Jamniczky Zsolt, az E.ON Hungária Zrt. vezérigazgató-helyettese a díjátadón.











Alsósok megyei népdaléneklési versenye

Iskolánk 2. alkalommal, 2014. november 20-án rendezte meg a megyei népdaléneklési versenyt. 

Iskolai eredményeink: 

I. korcsoport (1-2. osztály): 
2. hely - Polyák Anna (2.a) felk.: családja 
különdíj - Sári Flóra (1.a) felk.: családja 

II. korcsoport (3-4. osztály): 
1. hely - Kocsis Ádám (3.a) felk.: Zsováné Palotai Gabriella és Fábri-Ivánovics Tünde
2. hely - Mezey Zsuzsanna (4.b) felk.: Királyné Kocsis Magdolna

A versenyről további részleteket itt a szegedma.hu-n olvashatnak. 

A versenyről fotók a galériában!



Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntője

Diákjaink kiemelkedő sikereket értek el a Bolyai Matematika Csapatversenyen. 
A 3.a osztályosok „OKOSKÁK” csapata – Báics Ernő, Jenei Soma, Kaszper Sebestyén és Keszeli Jónás - miután 2014 októberében megnyerték a megyei fordulót, a 2014. november 22-i országos döntőben is megszerezték az 1. helyezést. Felkészítő tanáraik Zsováné Palotai Gabriella és Borbás Gáborné voltak. 

A 4. évfolyamon megyei 1. helyezett lett az „ELMÉSEK” csapata – Gyuris Hanna, Laukó Levente, Németh Regő és Németh Nándor (4.a) -, akik az országos döntőben a 16. helyen
végeztek. Felkészítő tanáruk Borbás Gáborné volt.

A 4. évfolyamon a megyei verseny 2. helyezett „FERRARI” csapata – Bába Máté, Kiss Máté, Magos-Dóra Márton és Olajos Tamás (4.b) - olyan magas pontszámot szerzett, hogy ők is továbbjutottak az országos döntőbe, ahol a 24. helyen végeztek. Felkészítőjük Guba Katalin tanárnő volt.




Alsósok népdaléneklési versenye - iskolai forduló

2014. november 13-án került megrendezésre az alsó tagozatos tanulóknak meghirdetett népdaléneklési verseny, melynek legjobbjai, I. helyezettjei  képviselik iskolánkat a megyei népdaléneklési versenyen. 
Az I. korcsoportban, vagyis az 1-2. osztályosok mezőnyében 7, míg a II. 
korcsoportban, a 3-4. osztályosoknál 14 tanuló nevezett. A 3 tagú zsűri, melynek tagjai Szegedi Ágnes, Dulics Tímea és Ferentziné Lovászi Márta voltak, a következő gyermekeket emelte ki: 

I. korcsoport:

I. hely: Polyák Panni 2.a

                Sári Flóra 1.a

                Vilmos Édua 2.b

II. hely: Gémes Gergő Regő 2.a

III. hely: Szőke Dorka Katica 2.a


II. korcsoport:

I. hely: Mezey Zsuzsanna 4.b

                Kocsis Ádám 3.a

II. hely: Jacob Gyöngyi 4.a

                 Noé Dominika 4.b

                 Bucskó Gergő 4.b

III. hely: Jáger Rita 4.b

                   Kiss Boglárka 4.b

                   Perényi Ábel 3.a

Fotók a galériában!



Bolyai Matematika Csapatverseny megyei döntője

Büszkén és nagy örömmel adjuk mindenki tudtára, hogy intézményünk diákjai a megyei Bolyai Matematika Csapatversenyen kiemelkedően teljesítettek, 2 csapatunk az országos döntőbe jutott. Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2014. november 6-án a hódmezővásárhelyi Kertvárosi Katolikus Általános Iskolában került sor.

Eredményeink:
3. osztályosok: Báics Ernő, Jenei Soma, Keszeli Jónás, Kaszper Sebestyén 
Felkészítő tanár: Zsováné Palotai Gabriella
Eredményük: megyei 1. hely, országos döntőbe jutottak 

4. osztályosok: Gyuris Hanna, Laukó Levente, Németh Nándor, Németh Regő
Felkészítő tanár: Borbás Gáborné
Eredményük: megyei 1. hely, országos döntőbe jutottak

4. osztályosok: Bába Máté, Kiss Máté, Magos-Dóra Márton, Olajos Tamás
Felkészítő tanár: Guba Katalin
Eredményük: megyei 2. hely, országos döntőbe jutottak

5. osztályosok:  Búza Péter,  Fábián Bernát,  Koncz Máté,  Lázár Domonkos
Felkészítő tanárok: Bradács Andrea, Vlocskó Mihály
Eredményük: megyei 2. hely

6. osztályosok: Fábián Berta,  Hajnal Lilla,  Komáromi Lilla,  Papp Vera
Felkészítő tanárok: Csanádi Anikó, Bradács Andrea
Eredményük: megyei 3. hely

7. osztályosok (általános iskola):  Csepregi Tamás,  Báló Boldizsár,  Rosztóczy Csaba,  Surinás Tamás
Felkészítő tanár: Bradács Andrea
Eredményük: megyei 5. hely

7. osztályosok (gimnázium): Kiszel Dániel,  Murvai Emese,  Mezey Kristóf,  Kovács-Krassói Botond
Felkészítő tanár: Hertelendy Anett
Eredményük: megyei 6. hely

8. osztályosok (gimnázium): Andróczki Csenge,  Piller Mimi,  Vilmos Etelka,  Gyurcsik Máté
Felkészítő tanár: Hertelendy Anett
Eredményük: megyei 6. hely

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa
https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6080064060448594321?banner=pwa


















Medve Matekverseny

A Medve Matematika Verseny országos fordulóján 4. helyezést ért el iskolánk 5-6. évfolyamos csapata: 
Németh Ábel 5.A,
Jáger István 6.a,
Rosztóczy Csaba 6.b 



Alma Mater országos levelező verseny

A 2013/2014-es tanévben az Alma Mater országos levelező versenyen meseírás kategóriában 3. helyezést ért el Janzsó Dávid 3.a és Téglás Borbála 4.a osztályos tanulók. Ugyanezen a versenyen matematika kategóriában 3. helyezést ért el Zsova Máté 2.b osztályos tanulónk.



"Hadd legyünk mink is tiszták, hősök, szentek" hittanverseny
"Példaképek a XX. századból"

A Karolina Iskola négyfordulós internetes hittanversenyt hirdetett 3., 6. és 7. osztályos diákok számára "Hadd legyünk mink is tiszták, hősök, szentek" címmel. A verseny 2013 novembere és 2014 májusa között zajlott le.

Jelentkezni a regisztrációs lap (elektronikus kitöltését követően) e-mailban történő visszaküldésével lehetett.


A feladatlapok és a beküldendő megoldások innen letölthetőek:

A versenyben a 3. osztályosok közül 1. helyezett a csengelei Jézus kicsi tanítványai csapat, a 6-7. osztályosok közül pedig a röszkei Templom egere nevű csapat lett. 

A verseny hivatalos végeredménye:




Megyei matematika verseny

Alsós kisdiákjaink a 2014. év májusában lezajló megyei matematika versenyeken kiváló eredményeket értek el. Lelkes, szorgalmas felkészülésükért, kitartó munkájukért nagyon megdicsérjük őket! A szülőknek is köszönjük a támogatást! 

2. évfolyam 
megyei XII. helyezett Zsova Máté 2.b (Tanító: Víg Ilona)

3. évfolyam
megyei VI. helyezett Laukó Levente 3.a ( Tanító: Borbás Gáborné)


Medve Szabadtéri Matekverseny

A 2014. május 17-én megrendezett körzeti Medve Szabadtéri Matekversenyen I. helyezett lett iskolánk csapata: Németh Ábel 5.A, Jáger István 6.A, Rosztóczy Csaba 6.B. Felkészítő tanárok: Csanádi Anikó, Bradács Andrea, Tüske Magdolna 


Istenes versmondó verseny

 A Boldogasszony Iskolanővérek által fenntartott intézmények diákjai számára Istenes versmondó versenyen vettek részt a Karolina Iskola diákjai 2014. április 26-án Budapesten. Az 5-6. évfolyam kategóriájában Németh Ábel (5.A) 2. helyezést ért el. Licsicsányi Zsuzsanna (8.b) dicséretes szereplését könyvjutalommal díjazták. A többi résztvevő diákunk : Zsova Máté 2.b, Nagy Fülöp 4.a és Turai Eszter 11.A pedig emléklapot kapott szerepléséért.

Cifra palota rajzverseny

Bozóki Ádám 1. c osztályos tanulónk a "Cifra palota" rajzversenyen, melyet a Rókusvárosi II. számú Általános Iskola és AMI hirdetett meg, különdíjat kapott.







Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulója

A 2014. április 5-én megrendezett Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóján Keszeli Viola 6.b osztályos tanuló 4. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Szabó Mária

Városi matematika verseny

Iskolánkat a városi versenyen a házi matematika verseny évfolyamelsői képviselték áprilisban, ahol a következő eredmények születtek:

2. évfolyam:
II. helyezett    Zsova Máté  2.b  (Felkészítői: Víg Ilona és Zsováné Palotai Gabriella)

3. évfolyam:
II. helyezett    Laukó Levente  3.a  (Felkészítő: Borbás Gáborné)

4. évfolyam:
IX. helyezett    Fábián Bernát  4.b (Felkészítő: Szakál Zsolt)


Helyesírási verseny

Fábián Bernát 4. osztályos tanulónk a Rókusvárosi II. Számú Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában 2014. március 20-án megrendezett nyelvtan versenyen 4. helyezést ért el. 















Iskolai házi matematika verseny 

2. évfolyam: 
1. helyezett Zsova Máté 2.b (Víg Ilona) 
2. helyezett Povedák Sebestyén 2.a (Zsováné Palotai Gabriella) 
                    és Zsebeházy Ádám 2.a ( Zsováné Palotai Gabriella) 
3. helyezett Nagy Kata 2.b (Víg Ilona)
                    és Jenei Soma 2.a (Zsováné Palotai Gabriella)

3. évfolyam: 
1. helyezett Laukó Levente 3.a (Borbás Gáborné)
2. helyezett Németh Regő 3.a (Borbás Gáborné)
3. helyezett Bába Máté 3.b (Guba Katalin)

4. évfolyam:
1. helyezett Lázár Domonkos Boldizsár 4.a (Magos Gábor)
2. helyezett Fábián Bernát 4.b (Szakál Zsolt) 

Több helyezést nem osztottunk ki. 

Iskolánkat a városi versenyen az évfolyamelsők képviselték áprilisban.


Kenguru Matematika Verseny megyei eredményei

Rosztóczy Csaba 6.b, megyei 3. hely,  Felkészítő tanára:  Tüske Magdolna 
Laukó Levente 3.a, megyei 4. hely,  Felkészítő tanára:  Borbás Gáborné 
Jáger István  6.a, megyei 5. hely,  Felkészítő tanára:  Bradács Andrea 
Jenei Soma 2.a, megyei 7. hely,  Felkészítő tanára:  Zsováné Palotai Gabriella
Bába Máté 3.b, megyei 9. hely,  Felkészítő tanára:  Guba Katalin
Kiss Máté 3.b, megyei 10. hely,  Felkészítő tanára:  Guba Katalin
Zsova Máté 2.b, megyei 11.hely,  Felkészítő tanára:  Víg Ilona
Zimmermann Zsolt 2.b, megyei 11.hely,  Felkészítő tanára:  Víg Ilona
Németh Regő 3.a, megyei 13. hely,  Felkészítő tanára:  Borbás Gáborné
Gyuris Hanna 3.a, megyei 13. hely,  Felkészítő tanára:  Borbás Gáborné
Horváth Benedek 2.b, megyei 15. hely,  Felkészítő tanára: Víg Ilona


SUDOKU megyei verseny

Csongrádon 2014. március 8-án megrendezett megyei sudoku versenyen az I. kategóriában, vagyis az 1. és 2.évfolyamos diákok között
6. helyezett lett Kovách György 2.b (Víg Ilona)
9. helyezett lett Kaszper Sebestyén 2.a (Zsováné Palotai Gabriella).



Bolyai Természettudományi Csapatverseny körzeti fordulója

Iskolánk 4 diákja: Csanádi László (5.A), Németh Ábel (5.A), Régaisz Olivér (5.A), Vida-Szűcs Gellért (5.b) a 2014. március 7-én megrendezett versenyen az induló 89 csapat közül - az első 6 hely valamelyikén - díjazott lesz Kecskeméten 2014. március 20. csütörtökön. Gratulálunk nekik és a felkészítő tanároknak: Molnár Katalinnak és Bencsik Róbertnek.
Izgatottan várjuk az eredményt.



Iskolai SUDOKU verseny 

I. kategória (1.-2. évfolyam) eredményei: 
    1. helyezett : Kovách György 2.b 
    2. helyezett : Kaszper Sebestyén 2.a 
    3. Szalai Nikolett Anita 2.a 
    4. Nagy Kata 2.b 
    5. Jusztin Barnabás 1.b

II. kategória (3.-4.évfolyam) eredményei:
    1. Zvolenszki Lizett 3.a
    1. Székely Sára 3.a
    2. Szkiva Noémi 3.a

Iskolánkat a Csongrád megyei versenyen mind a két kategóriában az első két tanuló képviselte. A verseny ideje: 2014. március 8. 10:00. Helyszíne: Csongrád, Kossuth tér 1. Batsányi J. Gimnázium.
Kovách György kategóriájában 4. helyezést ért el.




ZRÍNYI Ilona Matematikaverseny eredményei

2. évfolyam:  Kovách György megyei 6. hely (Víg Ilona)
                           Zsova Máté megyei 9. hely (Víg Ilona)

3. évfolyam:  Bába Máté megyei 12. hely (Guba Katalin)
                          Kiss Máté megyei 15. hely (Guba Katalin)

4. évfolyam: Lázár Domonkos megyei 11. hely (Magos Gábor)

6. évfolyam:  Jáger István megyei 9. hely (Bradács Andrea)



Sík Sándor versmondó verseny

2014. február 25-én rendezte meg iskolánk a Somogyi-könyvtárban 7-8. osztályosok számára a Sík Sándor versmondó versenyt a piarista költő, műfordító, irodalomtörténész születésének 125. évfordulója alkalmából. A versenyen három iskola 12 diákja mérettette meg magát: a szegedi Weöres Sándor Általános Iskola, a röszkei Orbán Dénes Általános Iskola és a szegedi Karolina Iskola tanulói. A következő eredmények születtek:

1. helyezett: Kalmár Anett  8. A 
2. helyezett: Vilmos Etelka 7. A
3. helyezett: Licsicsányi Zsuzsanna 8. b
Különdíjasok: Ótott Róza 7. A és Szigecsán Darinka 8. A

A zsűri tagjai voltak: Fodor Mónika - elnök, Csiszár Andrea, Gyovai Anita

Gratulálunk valamennyi versenyzőnek!

A versenyről készült képeket itt megtekintheti.



Mesevetélkedő

A mesevetélkedő meséi:

Mesevetélkedő 1. forduló meséi ‎(2013/2014)‎


Mesevetélkedő 2. forduló meséi ‎(2013/2014)‎


Mesevetélkedő 3. forduló meséi ‎(2013/2014)‎




1. és 2. osztályosok szavalóversenye

2014. február 18-án rendezte meg iskolánk a legkisebbek szavalóversenyét, ahol 40 produkciót hallgatott meg a zsűri. Végül a következő diákok értek el helyezést:

1. helyezett: 
Kaszper Sebestyén 2. a
Polyák Panni 1. a

2. helyezett:
Nagy Kata 2. b
Pinnyei Zsóka 1. c

3. helyezett:
Vilmos Édua 1. b
Balás Norina 2. a

A zsűri tagjai voltak: Ágó Mária - elnök, Kiss Ágostonné, Szunyi Brigitta

Gratulálunk minden versenyzőnek!



Könyv-papír-olló országos verseny
2014. február 7.

ANGOL I. KATEGÓRIA: 

1. helyezett: 

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged 

Koncz Máté 
Jusztin András
Lázár Domonkos

Fk: Dunai Ágnes 



2. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Németh Nóra                  Németh Bernadett         István Gréta

Fk: Bertus Jánosné

ANGOL II. KATEGÓRIA: 

1. helyezett:

Üllés, Forráskút, Csólyospálos Községi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Fontos Sándor Tagintézménye

Borsos Szilárd
Donciu Adela
Gyuris Csaba

Fk: Nagy Éva

 


2. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Kasuba Dóra
Szóró Alexandra
Várhegyi Richárd

Fk: Laskainé Szabó Beáta

 


3. helyezett:

Gedói Általános Iskola, Szeged

Kovács Edina
Smányi Réka
Cserős Eszter

Fk: Bodó Karolina

 

 

4. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Keszeli Viola        Németh Csenge    Dabis Réka

Fk: Dunai Ágnes

 


4. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Bartos Lilla
Kiss Dorina
Simon Rebeka

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet

 


4. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Hegedűs Dóra
Mari Tamás
Németh Normann

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet


 

5. helyezett:

Orosházi Általános Iskola

Klement Krisztina
Árgyelán Csillag
Sin Attila

Fk: Kecskemétiné Gyurkó Erzsébet

 


6. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Lévai Laura                    Paczuk Vivien            Dancsó Linett

Fk: Bertus Jánosné

 


7. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Áncsán Bernadett
Nagy Beatrix        
Szemenyei Tamara

Fk: Bertus Jánosné


ANGOL III. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kalmár Anett
Bálint Orsolya
Kákonyi Regina

Fk: Dunai Ágnes




2. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Lukics Dominika
Kalocsai Veronika
Szigecsán Darinka

Fk: Dunai Ágnes




3. helyezett:

Madách Imre Magyar -Angol Kéttannyelvű Ált. Iskola, Szeged

Tóth Réka
Gyuris Stephanie
Tabatabai Nejad Petra

Fk: Lengyelné Fenyvesi Mária




3. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Papp Eszter
Nyírő Eszter
Kármán Anita

Fk: Déri Emerencia




4. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Gábor Emese
Horváth Johanna
Zábrádi Barbara

Fk: Pappné Opre Mónika




5. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Bonecz Boglárka
Lengyel Liza
Kávássy Viktória

Fk: Dobó Anita




6. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Keceli Mészáros Sára
Katona Sára
Baranyi Vivien

Fk: Both Judit




7. helyezett:

Madách Imre Magyar -Angol Kéttannyelvű Ált. Iskola, Szeged

Lacsán Lili
Rakitta Milla
Gellén Balázs

Fk: Pereczné Veres Katalin





8. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Milanović Časlav
Kovács Anikó
Anitics Dávid

Fk: Domonos Kálmán Krisztina





9. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Körmendy Zsófia
Kálóczi Réka
Petrovics Anna

Fk: Déri Emerencia





10. helyezett:

Arany János Általános Iskola, Fábiánsebestyén

Bartucz Anna
Jancsó Laura
Berendi Lívia

Fk: Bertus Jánosné
NÉMET I. KATEGÓRIA: 

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Nagy Fülöp
Boga Botond
Kocsis Dávid

Fk: Guba Katalin




2. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Budincsevich Eszter
Lőkös Tímea
Török Beáta

Fk: Lukács Enikő




3. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Csanki Melinda
Hajdú Gréta
Kovács Tünde

Fk: Lukács Enikő





NÉMET II. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Bagi Máté
Törtelyi Nikolett
Törteli Judit

Fk: Szabó Tarapcsik Szilvia




2. helyezett:

Stevan Sremac Ált. Isk., Zenta

Borbély Hajnalka
Csabai Orsolya
Szénási Csilla

Fk: Szabó Tarapcsik Szilvia




3. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Horváth Kíra
Kántor Judit
Zombori Fanni

Fk: Lukács Enikő




4. helyezett:

Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Belovai Regina Felícia
Lakatos Rita
Sugár Anna

Fk: Haumann Anett




5. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Sándor Adrienn
Pocsai Anna
Varga Roland

Fk: Lukács Enikő





6. helyezett:

Petőfi Sándor Általános Iskola, Szeged

Rescsik Dóra
Révész Csilla
Weiner Zsófia Emese

Fk: Haumann Anett
NÉMET III. KATEGÓRIA:

1. helyezett:

Karolina Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, Szeged

Kovács-Krassó Panna
Sári Helga
Futó Ágota

Fk: Bánné Dely Zsófia




2. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Nagy Nikolett
Dudás Hanna
Nagy Lola

Fk: Árusné Erős Krisztina





3. helyezett:

Táncsics Mihály Tehetséggondozó Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola, Orosháza

Giay Adrienn
Iványi Anett
Kishonti Zoé

Fk: Árusné Erős Krisztina





4. helyezett:

Patrona Katolikus Iskolaközpont, Budapest

Csurgay Veronika
Mikus Mercédesz
Vida Viktória

Fk: Herter Péter





5. helyezett:

Varga Tamás Általános Iskola, Hódmezővásárhely

Csete Dávid
Nagy-Pál Zoltán
Sallai Mirandella

Fk: Vicsainé Kabók Ibolya

A versenyről készült képgalériát itt megtekintheti.


Lotz János szövegértési és helyesírási verseny

Az országos Lotz János szövegértési és helyesírási verseny 2014. január 21-én megrendezett megyei fordulóján 7-8. évfolyamos diákjaink sikerrel szerepeltek. 
A március 21-22-ei országos döntőre továbbjutott Kalmár Anett 8.A osztályos tanuló. Felkészítő tanára: Kulácska Anna

További eredmények:

7. évfolyam

15. Sztathatosz Sebestyén
17. Vilmos Etelka
21. Andrócki Csenge

Felkészítő: Szabó Mária

8. évfolyam

2. Kalmár Anett
4. Kovács-Krassói Panna

Felkészítő: Kulácska Anna

4. Kávássy Viktória

Felkészítő: Kiss Ágostonné

5. Bálint Orsolya

Felkészítő: Kulácska Anna

9. Gyuris Enikő

Felkészítő: Kiss Ágostonné

10. Gyovai Anna

Felkészítő: Kulácska Anna

14. Sipos Fanni Emma

Felkészítő: Kiss Ágostonné

Szavalóverseny

2014. január 13-én hétfőn délután lelkes verskedvelőkkel telt meg a Bálint Sándor tanterem. Házi szavalóversenyünk tétje nem volt csekély, hiszen a két szekcióban versengő fiatalok nagyobb szabású versenyekre juthattak tovább. Az 5-8. osztályos korcsoport nyertesei a városi szintű megmérettetésre nyertek jogosultságot, míg a 9-12.-es gimnazistáink a Magyar Írószövetség által szervezett Radnóti és kortársai szavalóverseny budapesti válogatóján vehetnek részt márciusban. Az országos szintű verseny előírása okán az idősebb korcsoportnak egy Radnóti Miklós-költeménnyel, valamint egy vele kortárs költő versével lehetett nevezni. A döntőre 2014. április 11-én, a költészet napján kerül majd sor a fővárosban. A második szekcióval ellentétben az 5-8.-os kisdiákok bátran válogathattak a magyar költők remekeiből.

Díjazottaink az első szekcióban:
1. helyezett: Magyar Erika Flóra (5. b)
2. helyezett: Papp Dániel Péter (5. b)
3. helyezett: László Imre Tádé (5.a ) és Németh Ábel (5.a)

Díjazottaink a második szekcióban:
1. helyezett: Noé Rebeka (9.a) és Olgyay Klára (12.b)
2. helyezett: Dominik Zsuzsanna (12.b)
Harmadik helyet nem osztott ki a zsűri, viszont a díjazottak mellett ügyes szavalatáért László Anna (9.a) és Sári Franciska (10.a) is lehetőséget nyert arra, hogy tavasszal Budapesten képviselje iskolánkat.

A zsűri tagjai voltak: Ágó Mária, Halmai Sebők Zsuzsa és Szabó Mária tanárnők.

Köszönjük a magyar szakos kollégák, valamint Pataki József oktatástechnikus és Szunyi Brigitta könyvtáros segítő munkáját, amellyel hozzájárultak a versmondó délután szebbé tételéhez.

Minden versenyen induló diákunknak elismerés jár bátor kiállásáért! Köszönjük a szavalóknak, hogy a költészet szeretete mentén néhány órára összegyűlt kis közösség számára életre keltették irodalmunkat! Vállalkozásuk valóban komoly munka gyümölcse, hiszen ők merték értelmezni és megpróbálták ki is fejezni azt, amit költőinktől örömmel olvastak.

A magyar munkaközösség nevében: Halmai Sebők Zsuzsa, magyartanár



2013-as év versenyeredményei

II. Boszorkánykupa női focibajnokság

2013. december 15-én a Piarista Gimnáziumban megrendezésre került II. Boszorkánykupa női focibajnokság eredménye: A Karolina Iskola csapata 1. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Pataki Zsófia 7.b, Jagri Anna 6.a, Zsivkovics Eszter 6.a, Berinszki Renáta 6.b, Kiss Lili 8.b, Tisóczki Melinda 7.a, Papp Bella 5.b. A torna legjobb kapusa: Pataki Zsófi tanulónk lett. Gratulálunk a csapatnak és a felkészítő tanárnak: Bereczki Lajosnak.


Népdaléneklési verseny az alsó tagozatban

Iskolánk a megyei verseny válogatóját 2013. november 14-én rendezte. 40 alsós jelentkezett a megmérettetésre, melynek fő célja az volt, hogy kiválasszuk azt a 2-2 gyermeket, akik majd képviselik a Karolinát a nálunk megrendezésre kerülő megyei versenyen. A szakértő zsűri, melynek tagjai Szűcsné Kopasz Kinga, Molnár Katalin és Pappné Simor Kinga voltak, a következő díjakat osztották ki:

    1-2. osztály:
        I. Polyák Panni 1.a (továbbjutó)
           Kocsis Ádám 2.a (továbbjutó)
        II. Perényi Ábel 2.a

    3-4. osztály:
        I. Mezey Zsuzsanna 3.b (továbbjutó)
          Jacob Gyöngyi 3.a (továbbjutó)
        II.Vikor Csilla Nóra 4.b
        III. Bak Zsófia 4.a
            László Kinga 3.b

Különdíjban részesült: Noé Dominika 3.b és Tót Benjámin 4.b



Bonecz Boglárka újabb úszóeredménye

Bonecz Bogi 8. b osztályos tanulónk november 16-i fantasztikus úszóeredménye: élete első felnőtt országos versenyén új serdülő országos csúccsal (2.16,01 p) 6. helyezést ért el 200 m pillangón.

A verseny további részletei a delmagyar.hu-n olvasható.



Dió vetélkedő

Az algyői Fehér Ignác Ökoiskola szervezésében a Délalföldi Régió Dió vetélkedőjén vettünk részt 2013. november 8-án, szép napos délelőttön. A gyerekek rengeteg változatos, játékos feladatot oldottak meg. Ügyességi és furfangos fejtörőkön keresztül vezetett az út a vetélkedő "célvonalához".
A következő tanulók értek el az erős középmezőnyben helyezést:

Alsós kategória: Zsova Máté Tamás 2. b
Magos-Dóra Márton 3. b
Dobó Péter 4. b

Felsős kategória: Zöldy Márton 5. b
Mezey Kristóf 6. b
Bobály Zita 8. A

Középiskolás korcsoport: Masa Renáta 10. A
Sztankovánszky Zita 10. A
Tisóczki Angelika 10. A
Újházi Júlia 10. A

A verseny kísérői és házi szervezői: Molnár Katalin, Magos Gábor


Bolyai Matematika Csapatverseny

Október 11-én, pénteken rendezték meg a Bolyai Matematika Csapatverseny megyei fordulóját, mely egy igen nehéz verseny a tantárgyból. Ezért nagy öröm, hogy tanítványaink ilyen szépen szerepeltek és október 25-én 16 diákkal vehettünk részt Hódmezővásárhelyen a díjkiosztón.

Hivatalos eredmények:

Megyei 5. helyezett a 3. évfolyamban az Elmések csapata: Gyuris Hanna (3.a), Laukó Levente (3.a), Németh Nándor (3.b), Németh Regő (3.a). Felkészítő: Borbás Gáborné (Szoros versenyben, mindössze 6 ponttal az első helytől!)

Megyei 6. helyezett a 4. évfolyamos Agyasok csapata: Búza Péter (4.b), Fábián Bernát (4.b), Koncz Máté (4.a), Lázár Domonkos Boldizsár (4.a). Felkészítők: Magos Gábor, Szakál Zsolt


Varga Pékség rajzpályázata

A Varga Pékség a Kenyér Világnapja alkalmából meghirdetett rajzpályázatán III. helyezést ért el iskolánk 2. a osztálya. Felkészítő tanító: Zsováné Palotai Gabriella.
Nyereményük egy 30000 Ft értékű, ebben a tanévben beváltható utalvány, amelyen a pékség által forgalmazott termékeket vásárolhatják meg.

Angyalok a gyermekek szemével rajzpályázat

"Gyermekeink által sokat tanulhatunk, rajzaikon át lelkükbe láthatunk. A rajzok által azt is elmondják, ami szavakba nem önthető. A gyerekek még tudnak azzal a nyitottsággal és szabadsággal látni és alkotni, ami által minden művük szakrális, minden rajzuk egy pillantás az örökkévalóságba."

A Családháló.pontok "Angyalok a gyermekek szemével" elnevezésű gyermekrajzpályázatán több ovisunk és diákunk is részt vett.
Az ovisok kategóriájában Magos-Dóra Villő 2. helyezést, Nagyiván Szonja Róza 3. helyezést ért el.
Alsó tagozatos kategóriában az 1. c osztályból Harman Eszter 1., Farkas Tóbiás 2., a felsős kategóriában induló Noé Benedek 7. A osztályos tanuló 1. helyezést értek el.

A beküldött rajzokból kiállítást lehetett megtekinteni a Dugonics András Piarista Gimnáziumban, Szeged, Bálint Sándor u. 14. szám alatt.

Medve Szabadtéri Matekverseny

A 2013. május 11-én Szegeden megrendezett Medve Szabadtéri Matekverseny Medvebocs kategóriájában megyei 7. helyezést ért el Jáger István (5. A), Rosztóczy Csaba (5. B) és Németh Ábel (4. A).

A verseny részleteiről itt olvashat.

Megyei matematika verseny

Az idei megyei matematikaverseny 4. osztályosok közti fordulóját április 30-án Hódmezővásárhelyen, a 2. osztályosok közti megmérettetést május 9-én Makón tartották. A versenyen a 2. B osztályos Németh Nándor 12., a 4. A osztályos Németh Ábel pedig 15. helyezést ért el.

SUDOKU iskolai döntő

Április 30-án lezajlott a SUDOKU verseny iskolai döntője, melyen azok a gyerekek vettek részt, akik az előző 3 forduló feladványait hibátlanul megoldották és beadták. A legkisebbek kategóriájában 9 elsős és 10 másodikos; a nagyobbak közül pedig 4 harmadikos és 2 negyedikes diák versenyzett.

Eredmények:

Elsős-másodikosok kategóriája:
I. helyezett Laukó Levente 2.a
II. helyezett Gyuris Hanna 2.a
III. helyezett Zsova Máté 1.b

Harmadikosok-negyedikesek kategóriája:
I. helyezett Fábián Berta 4.a
II. helyezett Fábián Bernát 3.b
III. helyezett Czagány Réka 3.b


Városi népdaléneklési verseny

Iskolánk negyedik alkalommal rendezte meg alsós gyermekek részére a városi népdaléneklési versenyt. A rendezvény 2013. április 22-én került megrendezésre, melyen 7 iskola képviseltette magát.
A verseny két korcsoportban zajlott. Az I. korcsoportban az 1-2. osztályosok, a II. korcsoportban a 3-4. osztályosok szerepeltek. A zsűri tagjai Fábri-Ivánovics Tünde, Lipták Dániel és Fábri Géza voltak, akik a következő helyezéseket osztották ki:

I. korcsoport:

  1. Földi Sarolt Csenge (Zsombói Szt. Imre Katolikus Ált. Isk.)
    Szabó Dominik (SZTE Ságvári Endre Gyak. Ált. Isk.)
  2. Jenei Barnabás (Rókusi Ált. Isk.)
  3. Borsos-Németh Jázmin (Rókusi Ált. Isk.)
II. korcsoport:
  1. Göröncséri Csenge (SZTE Ságvári Endre Gyak. Ált. Isk.)
    Vikor Csilla (Karolina)
  2. Kopasz Helga (Rókusi Ált. Isk.)
  3. Nagy Fülöp (Karolina)
    Szél Orsolya (Zsombói Szt. Imre Katolikus Ált. Isk.)


Mezei Futó Diákolimpia országos döntője

Gödöllőn került megrendezésre április 18-án a Mezei Futó Diákolimpia országos döntője.
A versenyen kb. 1600 gyerek futott egyéniben és 4 korcsoportban nemenként 25-35 csapat versengett egymással. A III. korcsoportos lányok 210 fős mezőnyében Bonecz Boglárka 5. helyen ért célba, a csapat pedig a 34 közül a 17. helyezést érte el.


Házi matematikaverseny

Iskolánkban március 18-án hétfőn rendeztük meg a házi matematikaversenyt.
A győztesek, vagyis az évfolyamok első helyezettei, akik képviselni fogják intézményünket a városi fordulón április 18-án:

2. évfolyam: Németh Nándor 2. B
3. évfolyam: Fábián Bernát 3. B
4. évfolyam: Németh Ábel 4. A

További eredmények

2. évfolyam:
1. helyezett: Németh Nándor 2. B (tanító: Guba Katalin) (46/50 pont)
2. helyezett: Mohácsi Abigél 2. A (tanító: Borbás Gáborné) (42/50 pont)
3. helyezett: Zvolenszki Lizett 2. A (tanító: Borbás Gáborné) (41/50 pont)
és
3. helyezett: Laukó Levente 2. A (tanító: Borbás Gáborné) (41/50 pont)

3. évfolyam:
1. helyezett: Fábián Bernát 3. B (tanító: Szakál Zsolt) (43/43 pont)
2. helyezett: Lázár Domonkos 3. A (tanító: Magos Gábor) (28/43 pont)

4. évfolyam:
1. helyezett: Németh Ábel 4. A (tanító: Váriné Fejes Katalin) (37/44 pont)
2. helyezett: Borsos József 4. B (tanító: Tombáczné Kovács Mária) (35/44 pont)
és
2. helyezett: Herédi Éva 4. A (tanító: Váriné Fejes Katalin) (35/44 pont)
3. helyezett: Hajnal Lilla Viola 4. A (tanító: Váriné Fejes Katalin) (28/44 pont)


I. Hátgerinc Kupa

Balasi Gellért 3. B és Virág Benke Nimród 3. A osztályos tanulóink kimagasló eredménnyel zárták a Hódmezővásárhelyen április 6-án megrendezett I. Hátgerinc Kupát.
200 m gyors és 200 m hátváltóban aranyérmet szereztek, Balasi Gellért 50 m gyorsúszásban bronzérmet nyert.


Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

Március 21-én csütörtökön került megrendezésre a Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny, amelyen a következő eredmények születtek alsó tagozaton:

A másodikosok közül:
Országos 23., illetve megyei 1. helyezett lett Kiss Máté 2. A
(tanító: Guba Katalin, felkészítő: Borbás Gáborné)
A harmadikosok közül:
Országos 35., illetve megyei 3. helyezett lett Fábián Bernát 3. B
(tanító: Szakál Zsolt, felkészítő: Borbás Gáborné)
A negyedikesek közül:
Megyei 10. helyezett lett Németh Ábel 4. A
(tanító és felkészítő: Váriné Fejes Katalin)


További megyei eredmények

2. évfolyam
5. helyezett: Bába Máté 2. A (tanító: Guba Katalin)
28. helyezettek: Németh Regő 2. B (tanító: Borbás Gáborné)
és Németh Nándor 2. A (tanító: Guba Katalin)
31. h. Gyuris Hanna 2. B
47. h. Olajos Tamás 2. A
60. h. Laukó Levente 2. B
76. h. Harman Ádám 2. B

3. évfolyam
5. helyezett: Lázár Domonkos Boldizsár 3. A
(tanító: Magos Gábor, felkészítő: Borbás Gáborné)
25. helyezett: Zsebeházy Bálint 3. A
(tanító: Magos Gábor, felkészítő: Borbás Gáborné)
31. h. Dobó Péter 3. B
36. h. Batancs Donát 3. B
56. h. Dobó Petra 3. B
70. h. Deák Fanni 3. B

4. évfolyam
40. h. Zöldy Márton 4. A
49. h. Borsos József 4. B
56. h. Hajnal Lilla 4. A


A felső tagozatosok eredményei a következők:

5. évfolyam
2. helyezett: Rosztóczy Csaba Ákos 5. B
(felkészítő tanár: Tüske Magdolna)
8. helyezett: Jáger István 5.A
(felkészítő tanár: Bradács Andrea)
25. helyezett: Németh Csenge Kata 5. B
(felkészítő tanár: Tüske Magdolna)
30. h. Bárkányi Gábor 5. A
37. h. Gál András 5. A
46. h. Gyuris Áron István 5. A
48. h. Tóth Balázs Szabolcs 5. A

6. évfolyam
12. helyezett: Abt Dávid 6. A
(felkészítő tanár: Bradács Andrea)
14. helyezett: Losonczi Csongor 6. B
(felkészítő tanár: Tüske Magdolna)
31. h. Lázár Dávid István 6. A
35. h. Szalai Dénes Ferenc 6. B
38. h. Bucskó András 6. B
41. h. Piller Mimi 6. A
48. h. Gyurcsik Máté Tamás 6. B
59. h. Fábián Imre 6. A
61. h. Papp Judit Anna 6. B
71. h. Körösztös Benedek Tibor 6. A
76. h. Tarnay Csaba Ádám 6. B

7. évfolyam
32. h. Sipos Fanni Emma 7. B

8. évfolyam
24. helyezett: Surinás Ákos 8. C
(felkészítő tanár: Bradács Andrea)
26. helyezett: Kiss Márton 8. C
(felkészítő tanár: Bradács Andrea)
51. h. Horváth Patrik 8. C
56. h. Kadocsa Veronika 8. C


Dugonics András Matematika Verseny országos döntő

Rosztóczy Csaba 5. B osztályos tanulónk a Dugonics András Matematika Verseny országos döntőjében a 6. helyezést érte el.


Bonecz Boglárka versenyeredményei

Bonecz Boglárka 7. B osztályos tanulónk igazi úszótehetség, aki a 2012-2013-as tanévben is rengeteg érmet szerzett.
Gratulálunk Boginak és edzőjének a fantasztikus sikersorozathoz!

2012. 06. 24.: Dél-Alföldi Regionális Úszóverseny, Hódmezővásárhely:
100 m pillangó 1. hely 1:10,47
100 m hátúszás 1. hely 1:17,10
400 m vegyes 1. hely 5:22,94
2012. 07. 20-22.: Országos Gyermek Bajnokság, Miskolc:
200 m vegyes 2. hely 2:30,03
100 m gyors 3. hely 1:02,38
100 m pillangó 3. hely 1:08,21
800 m gyors 3. hely 9:21,61
400 m gyors 3. hely 4:37,30
200 m pillangó 3. hely 2:28,18
2012. 10. 13.: Dr. Dobai Gyula Emlékverseny, Kecskemét:
200 m gyors 2. hely 2:16,28
200 m pillangó 1. hely 2:27,68
200 m vegyes 1. hely 2:32,59
2012. 11. 17-18.: Hód Kupa Nemzetközi Úszóverseny:
200 m pillangó 1. hely 2:29,21
200 m gyors 1. hely 2:15,59
2012. 12. 15-16. Bácsvíz Kupa Nemzetközi Úszóverseny, Kecskemét:
100 m pillangó 1. hely 1:06,10
100 m mellúszás 4. hely 1:20,47
400 m vegyes 2. hely 5:13,02
200 m pillangó 1. hely 2:26,57
200 m vegyes 2. hely 2:31,83
2013. 01. 13.: I. Országos Medencés Maratonúszó Bajnokság:
3000 m gyors 2. hely 37:25,90
2013. 01. 17.: Úszás Diákolimpia városi forduló:
100 m gyors 1. hely továbbjutott a megyeire
100 m pillangó 1. hely továbbjutott a megyeire
2013. 01. 18. Csongrád Megyei Úszó Szövetség díjátadója, Hódmezővásárhely:
Az év utánpótlás úszója 2012.
2013. 01. 28.: Úszás Diákolimpia megyei forduló, Hódmezővásárhely:
100 m gyors 2. hely
100 m pillangó 1. hely továbbjutott az országosra
2013. 03. 02.: Úszás Diákolimpia országos döntő, Budapest, Komjádi Uszoda:
100 m pillangó 1. hely Magyarország Diákolimpia Bajnoka

Ökovetélkedő

A Ságvári Endre Gyakorló Általános Iskolában 2013. február 22-én megrendezett Ökovetélkedőn az alsó tagozatból Laukó Levente 2. A, Sápi Máté 3. B és Herédi Dóra 4. A osztályos tanulók a 2. helyet szerezték meg. A felső tagozatos Csepregi Tamás 5. A, Kravz Mirjam 6. B, Marosi Levente 7. B, Kiss Márton 8. C osztályos tanulók eredményes szerepeltek.

Városi szavalóverseny

A városi szavalóversenyen nyújtott teljesítményükért három diákunk is részt vehet az áprilisi megyei versenyen. Bucskó Gergely másodikos tanulónk 2. helyezéssel, Kaszper Sebestyén kis elsősünk 3. helyezettként, Németh Ábel negyedikes diákunk első helyezéssel jutott tovább a Szentesen lévő megyei fordulóra.


"Szép Magyar Beszéd"

A Csongrád Megyei ÁMK megbízása alapján február 15-én iskolánk rendezte a Kazinczy Ferencről elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny városi fordulóját az általános iskolák 5-8. osztályos tanulói részére.

A következő eredmények születtek:

5-6. évfolyam
1. helyezett: Antal Kinga Kincső - Petőfi Sándor Általános Iskola
Felkészítő tanára: Mészáros Titanilla
2. helyezett: Sóti Boglárka - SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézet és Napközi Otthonos Óvoda
Felkészítő tanára: dr. Franciáné Kello Mariann
3. helyezett:Novák Adél - Arany János Általános Iskola
Felkészítő tanára: Popovicsné Molnár Andrea

7-8. évfolyam
1. helyezett: Szekeres Dániel - Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium
Felkészítő tanára: Békési Eszter
2. helyezett: Piti Alexandra - Tisza-parti Általános Iskola
Felkészítő tanára: Gazsóné Sári Mária
3. helyezett: Tálosi Dorottya - SZTE Juhász Gyula Gyakorló Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézet és Napközi Otthonos Óvoda
Felkészítő tanára: dr. Zsigriné Sejtes Györgyi

A zsűri tagjai: 5-6.-os korcsoport:
Kovács Józsefné – zsűrielnök, Kertész Józsefné, Némethné dr. Balázs Katalin
7-8.-os korcsoport:
dr. Nagy János – zsűrielnök, Fábiánné dr. Szenczy Ibolya, Papp Ferencné

https://plus.google.com/photos/100912155806148890358/albums/6057452293953718753?banner=pwa








Dugonics András Matematika verseny

Január 23. szerda 14:00 iskolánkban a 4. évfolyamon.

Versenyzők, akik az első fordulónál ügyesen szerepeltek:

Németh Ábel 4. A 85 pont
Borsos József 4. B 85 pont
Zöldy Márton 4. A 71 pont
Hajnal Lilla Viola 4. A 59 pont
Herédi Dóra Éva 4. A 55 pont
Márton Máté 4. A 55 pont
Beretka György 4. A 52 pont



Mesevetélkedő

Mesevetélkedő 2. fordulójának végeredménye

A területi elődöntőbe négy csapat jutott tovább:

1. helyezett: Boszik Kalocsay Nóra, Csanádi Dóra, Komáromi Lilla, Bucskó Gergely 321 mérföld

2. helyezett: Óriások Lázár Domonkos, Herédi Hella,Deák Fanni, Czagány Réka 308 mérföld

3. helyezett: Varázslók Fábián Bernát, Jusztin András, Szabó Kata, Braun Martin 303 mérföld

4. helyezett: Babszem Jankó Márton Máté, Rácz Ádám,<br/> Herédi Dóra, Pásztor Lili 300,5 mérföld

További versenyzők:

1. helyezett: Csillagszemű juhász 300 mérföld

1. helyezett: Táltos paripa 297 mérföld   

1. helyezett: Törpék 280 mérföld   

1. helyezett: Tündérek 264 mérföld

9. helyezett: Óriások Lázár Domonkos, Herédi Hella, Deák Fanni, Czagány Réka 165 mérföld


Mesevetélkedő 3. fordulójának végeredménye

A területi döntőbe - mely március 11-én az Agórában lesz - két csapat jutott tovább:   

1. helyezett: Boszik Kalocsay Nóra, Csanádi Dóra, Komáromi Lilla, Bucskó Gergely

2. helyezett: Óriások Lázár Domonkos, Herédi Hella, Deák Fanni, Czagány Réka



2012-es év versenyeredményei

Matematika verseny

2. fordulója 2013. január végén lesz.
Az 1. fordulóról továbbjutók névsora és pontszámaik:

5. osztály Rosztóczy Csaba - 85 pont
Jáger István - 80 pont
Szkiva Gergely - 74 pont
Bárkányi Gábor - 70 pont
Lassú Domán - 66 pont
Mezey Kristóf - 60 pont
Surinás Tamás - 56 pont
Gál András - 55 pont
Forró Balázs - 51 pont
Kenesey Mátyás - 50 pont
Dabis Marcell - 50 pont

6. osztály Abt Dávid - 75 pont
Lázár Dávid - 72 pont
Fábián Imre - 70 pont
Tálosi Balázs Mihály - 61 pont
Piller Mimi - 60 pont
Magos-Dóra Lili - 53 pont
Csonka Dorka - 51 pont
Losonczi Csongor - 50 pont
Csanádi Édua Sára - 50 pont

7. osztály Sipos Fanni Emma - 71 pont
Lengyel Liza - 63 pont

8. osztály Surinás Ákos - 78 pont
Kadocsa Veronika - 71 pont
Tóth Sára - 71 pont
Kiss Márton - 66 pont
Tóth Levente - 65 pont
Kamasz Tamás - 65 pont

Művelődéstörténeti vetélkedő

A szőregi szervezésű "Búcsú régen és ma" művelődéstörténeti vetélkedő győztes csapata:
Zengő Ágnes 7. B, Szabó Kinga 7. B, Hegedűs Inez 7.B osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Szűcsné Kopasz Kinga

Mindannyiuknak gratulálunk



Általános iskola hírei

  • Karolinás első osztályosok a művészeti iskolában Kedves Szülők! A Karolina Művészeti Iskola várja azokat az elsős kisdiákokat, akik a 2017/2018. tanévben kezdik meg az iskolás éveiket. Azokat, akik szeretnek énekelni, gyermekjátékokat játszani, zenei alapokkal barátkozni ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 20. 3:28
  • Ballagás az általános iskolából A 8. osztályos általános iskolások búcsúzója 2017. június 15-én 15.30-kor kezdődött. A ballagási menet a Szent György csarnokban szentmisén adott hálát a karolinás éveikért. A szentmise utáni ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 19. 4:20
  • Képregényíró pályázat eredménye A 4.b osztályosok az SZKT által kiírt képregényíró csapatverseny pályázatán 2. 3. helyezést értek el és különdíjban is részesült egy alkotócsapat. A jutalom egy repülőtéri sétával egybekötött látogatás lehetősége ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 16. 1:34
  • Kötelező olvasmányok jegyzéke az általános iskolában a 2017/2018-as tanévben 5. osztály: 1. Lázár Ervin: Szegén Dzsoni és Árnika                         2. Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk    6. osztály: 1. Gárdonyi Géza: Egri csillagok                        2. Választható: Michael Ende: Momo   7. osztály ...
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. jún. 16. 1:14
  • Megyei matematikaverseny eredménye Tóth Marcell 2.c osztályos tanulónk  - miután a városi-regionális matematikaversenyen 1. helyezett lett,  - a megyei matematikaversenyen ragyogóan szerepelt, megyei 4. helyezett lett. Felkészítő tanító: Borbás Gáborné 
    Létrehozta: Brigitta Szunyi, 2017. máj. 16. 6:19
1 - 5 bejegyzés látható (összesen 48 van). További elemek »