Hétfő 15.00-16.30 Helyszínek: Kémia terem és más tantermek (Eötvös terem, info17) Témakörök: kémia, földrajz, biológia, informatika Tanárok: Tóth Károlyné, Tarczal Márta Edit, Bányai Judit, Bencsik Róbert, Dunai Ágnes (angol) Tehetségfelismerő szakkör 2014/2015Tóth Károlyné, Molnár Katalin, Tüske Magdolna, Kisvárdainé Dusa Mária, Dunai Ágnes, Bencsik Róbert A 2013/2014-es tanévben kétnyelvű természettudományos kísérletező szakkört indítottunk Dunai Ágnes angol, Bencsik Róbert német és Tóth Károlyné kémia, fizika szakos tanár vezetésével az ötödik évfolyamosoknak. Ennek a szakkörnek a kibővítése történt meg az idei tanévben, és kapcsolódott a munkához Tüske Magdolna fizika, Bányai Judit biológia, Kisvárdainé Dusa Mária informatika témákkal.
A szakkörökön készült valamennyi fotóra kattintva album nyílik meg. Tehetségfelismerő szakkör 2013/2014Iskolánkban egyedülálló módon három nyelven (angol, német, magyar) folyik szakkör. Ez egy olyan foglakozás, amelyben a tanulás több téren és élményszerűen következik be. A foglakozások során a gyerekek jobban megismerik tehetségterületeiket, és ezeket fejleszthetik is. A nyelvtanulás és a természettudományos intelligencia komplexen van jelen. A szakkörön részt vevő gyerekek az egyik nyelvet már tanulták, a másik viszont teljesen új. Néhány nyelvtani szabályt, új szavakat tanulhatnak a tanulók mindkét nyelven, ami az összehasonlítást is lehetővé teszi. A foglalkozást vezeti: Tóth Károlyné, Bencsik Róbert és Dunai Ágnes. A 2013/2014-es tanévben kétnyelvű természettudományos kísérletező szakkört indítottunk Dunai Ágnes angol, Bencsik Róbert német és Tóth Károlyné kémia, fizika szakos tanár vezetésével az ötödik évfolyamosoknak. Ennek a szakkörnek a kibővítése történt meg az idei tanévben, és kapcsolódott a munkához: Tüske Magdolna fizika, Bányai Judit biológia, Kisvárdainé Dusa Mária informatika témákkal.
A háromnyelvű szakkör a médiában: "Az előző tanévben Tóth Károlyné kémia-fizika, Dunai Ágnes angol, továbbá Bencsik Róbert német szakos tanárok kivételes együttműködésének köszönhetően a szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium falai között olyan délutáni foglalkozásokra került sor, melyek keretében az ötödikesek alapvető fizikai és kémiai jelenségekkel és akár otthon is könnyen bemutatható kísérletekkel ismerkedtek meg a magyar mellett német és angol nyelven. Tóth Károlynéval a jó gyakorlat létrejöttéhez szükséges előfeltételekről, a kísérletek nyelvi és természettudományos hasznáról is beszélgettünk." A MATEHETSZ tehetseg.hu honlapján megjelent interjú itt olvasható. |