Galéria‎ > ‎2011/2012‎ > ‎

Majális

Az idei majálisunk, mely 2012. május 12-én volt, az újraindulás húsz éves jubileumának jegyében zajlott. Tíz órakor a KADISZ idei elnöke, Kosóczky Anita 11.a. osztályos tanuló megnyitotta a majálist, majd május köszöntő néptánc bemutatót tartottak az általános iskola tanulói. A színpadon ezután az iskola újraindulása óta eltelt húsz év fontos eseményeire tekintettünk vissza oly módon, hogy egy-egy osztály egy-egy eseményt jelenített meg régi fényképek alapján. Eközben már zajlott a jubileumi puzzle festés, melynek összerakására ebéd után került sor. Utána rögtön minden osztály felolvasta jókívánságát, melyet az iskola minden tagja számára fogalmazott meg. Ezeket lufikra kötöttük, és a magasba engedtük.

A délelőtt folyamán főzőversenyre, sport-, és játékfoglalkozásokra is sor került (dárdavetés, íjászat, csillaghajítás), melyek az ebéd után folytatódtak. Délután röplabda, kézilabda és kosárlabda mérkőzések mellett métabajnokságra is rendeztünk, méghozzá rendhagyó módon: a szokott gimnáziumi és felsős csapat mellett tanári csapat is alakult.

Délután öt órától Kondé Lajos szentmisét mutatott be hálából az elmúlt húsz év minden eseményéért, és mindenkiért, aki iskolánkhoz valamilyen módon kötődik.

Vacsora után fergeteges táncházban rophatta mindenki a táncot, ahol elsősorban salsát, macarenát, szambát és rumbát tanultunk és táncoltunk.

Az élőképek:
Az első (1992-es) Veni Sancte a 2.b. osztály megjelenítésében

Az 1993-as Te Deum (évzáró) az 1.b. osztály megjelenítésében

A kápolna (ma: Terézia terem) felszentelése 1993-ban a 7.c. osztály megjelenítésében

Az 1994-es kollégiumi beavató a 7.b. osztály megjelenítésében

Az 1996-os szalagavató a 11.b. osztály megjelenítésében

Rosemary Howard általános főnöknő látogatása iskolánkban 2000-ben a 4.b. osztály megjelenítésében

Tiszasiratás 2000-ben a cián szennyezés miatt a 10.a. osztály megjelenítésében

A külföldi segítségből megépült új játszótér felavatása 2000-ben a 4.a. osztály megjelenítésében

Biciklitúra 2003-ban a 8.b. osztály megjelenítésében

Kerti zenélés 2003-ban a 6.b. osztály megjelenítésében

Árvizi munka 2006-ban a 11.b. osztály megjelenítésében