Galéria‎ > ‎2011/2012‎ > ‎

Majális

Brigitta Szunyi, 2014. jan. 25. 3:35   [ 2014. jan. 25. 3:35 frissítve ]

Az idei majálisunk, mely 2012. május 12-én volt, az újraindulás húsz éves jubileumának jegyében zajlott. Tíz órakor a KADISZ idei elnöke, Kosóczky Anita 11.a. osztályos tanuló megnyitotta a majálist, majd május köszöntő néptánc bemutatót tartottak az általános iskola tanulói. A színpadon ezután az iskola újraindulása óta eltelt húsz év fontos eseményeire tekintettünk vissza oly módon, hogy egy-egy osztály egy-egy eseményt jelenített meg régi fényképek alapján. Eközben már zajlott a jubileumi puzzle festés, melynek összerakására ebéd után került sor. Utána rögtön minden osztály felolvasta jókívánságát, melyet az iskola minden tagja számára fogalmazott meg. Ezeket lufikra kötöttük, és a magasba engedtük.

A délelőtt folyamán főzőversenyre, sport-, és játékfoglalkozásokra is sor került (dárdavetés, íjászat, csillaghajítás), melyek az ebéd után folytatódtak. Délután röplabda, kézilabda és kosárlabda mérkőzések mellett métabajnokságra is rendeztünk, méghozzá rendhagyó módon: a szokott gimnáziumi és felsős csapat mellett tanári csapat is alakult.

Délután öt órától Kondé Lajos szentmisét mutatott be hálából az elmúlt húsz év minden eseményéért, és mindenkiért, aki iskolánkhoz valamilyen módon kötődik.

Vacsora után fergeteges táncházban rophatta mindenki a táncot, ahol elsősorban salsát, macarenát, szambát és rumbát tanultunk és táncoltunk.

2012.05.12. Majális