Galéria‎ > ‎2018/2019‎ > ‎

A Teremtés hete

Iskolánk több éve csatlakozik a Teremtés hete rendezvényhez, mely ökumenikus kezdeményezésre tíz éve szeptember utolsó és október első hetén kerül megrendezésre. A hét idei témája a "közösségben a teremtett világért" volt, a hozzá csatlakozó szentírási rész pedig: „Ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.” (Mt 18,20). Miután felhívtuk diákjaink figyelmét arra, hogy globális világunkban felelősek vagyunk minden egyes emberért, hiszen mindenki az Atya képmására teremtetett, beszéltünk arról, hogy a közösség ösztönzést és erőt tud adni nekünk, hogy elérjük céljainkat. Ezután minden osztály kapott egy plakátot, melyen  a hét mottója, a témához választott kép, egy Laudato si’ idézet és egy üres négyzetekből álló rész volt található, mely valójában tetrisz játék elemek kirakására szolgált. Ezután ugyanis mindenki húzott egy tetrisz elemet, melyen különféle, a teremtett világ megőrzését elősegítő szempontok voltak, s az osztály feladata az volt, hogy szabályosan kirakják a tetriszt, s aztán a hét folyamán mindenki figyeljen az általa húzott szempontra . Így megerősítettük osztályközösségeinket, hogy együtt hatékonyabban tudunk tenni a teremtés védelmében.