Galéria‎ > ‎2017/2018‎ > ‎

Darules a Fehér-tónál

2017. november 13-án hétfőn az 5. évfolyam 24 kisdiákját vittük el (Molnárné Krisztina és Bányai Judit tanárnők) a fehér-tavi darulesre a tehetséggondozó szakkör keretén belül.
Már a buszban megalapoztuk a délutánt egy jó hangulatú darvas-kvízjátékkal, majd a Tiszavölgyi Bemutatóháznál várt ránk Ábrahám Krisztián, a KNP (Kiskunsági Nemzeti Park) munkatársa. A tőle megszokott természettudományos tájékoztató és a "stand up comedy" stílus kevert műfajában mutatta be az ártér és a nádasok állatvilágát, s beszélt a daruvonulásról is.
A terepen fegyelmezetten viselkedett a kis csapat, így a darvak ezrei húzhattak be a tóra a fejünk felett (ellenkező esetben elkerültek volna bennünket). Krisztián megdicsérte a diákokat, mert ritkán tapasztalja ezt iskolások részéről. A fegyelmezettségen túl sok kérdésük volt, állatnyomokat kutattak és leltek fel a gyerekek, s örömmel fogyasztották, gyűjtötték a természet adta étkeket (ezüstfa bogyója, csipkebogyó).
Kb. 30.000 daru megszámlálása után - a nagy ezres csapatok behúzását is megvártuk - indultunk vissza az iskolába.