Galéria‎ > ‎2017/2018‎ > ‎

Befogadó szentmise és lelkinap

2017. október 6.

Iskolánk befogadó miséjén minden új diákunkat - különös tekintettel az 1. osztályos tanulókra -köszöntöttünk. A szentmisét Forgó Miklós atya mutatta be.
Szegedi Ágnes főigazgató beszédéből az alábbi részletek hangzottak el a közösségről és a befogadásról:
"Kik tartoznak ide? Nővérek, mostani diákok és tanárok, régi diákok, régi tanárok és szülők. Egy olyan közösségbe fogadunk be benneteket, amely megtart, és segít téged, és te is segíted a többieket. Ez a közösség többféle. Kicsi, mikor az osztályban személyesebb formában éljük meg a közösségünket. Mit jelent a megélés? Nekem azt, hogy aktív alkotója és résztvevője vagyok a közösségemnek, adok és kapok a közösségtől. Adom a személyes figyelmemet, feltétel nélküli szeretetemet, igazi segítséget, és ugyanezt vissza is kapom. Erre lehetünk büszkék, amikor azt mondjuk: Karolinás vagyok."

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.