Galéria‎ > ‎2017/2018‎ > ‎

A zene világnapja

2017. október 1. A zene világnapja.

Ebben az évben néhány újítással szerettük volna még közelebb hozni a klasszikus zenét a diákokhoz, kollégákhoz, szülőkhöz.

Október 2-án hétfőn reggel az iskola portájánál fuvola és gitár hangjain megszólaló ismert dallamok fogadták az iskolába érkezőket.

Matiné koncert jelleggel iskolánk zenetanárai reggel nyolc órakor a Szent György csarnokban az iskola 5-12 osztályos diákjai részére tanári Mini koncertet adtak, mely indította az egész napot és hetet.

A nap zárásaként, a Szentlélek kápolnában Zene világnapi tanári koncert hívogatta a kollégákat, gyerekeket, szülőket, ismerősöket.

J. S. Bach orgona hangjai, Vivaldi oboa, hegedű, ének dallamai, Fürstenau, Kronke , Grieg bécsi illatú fuvola és gitár hangjai, Pejtsik Péter cselló húrokat zengető Stonehenge- i világa és Boëlmann orgona hangjai zongora átiratban varázsolt el mindenkit, előadót és hallgatót egyaránt.

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.