Galéria‎ > ‎2016/2017‎ > ‎

Majális

„145 éve süt le ránk a szögedi nap – Bálint Sándor és az Iskolanővérek Szegeden” címmel rendeztük meg idén a Majálist 2017. május 13-án.

A hagyományos kirakodó vásár mellett a Játékudvar folyamatosan lekötötte a fiatalabbakat, a focipályás meccsek mellett aszfaltrajzverseny, és sátorszépségverseny is zajlott, a kézműveskedés és a Mesesátor az óvónénikkel nem maradhatott el. A nagyobbak számára a majális időtartama alatt teljesítendő csapatversenyt szerveztünk.

Ugyan az eső, és a zivatar a színpadi programokat átköltöztette a Szent György teremben, és kicsit előbb bontották le az osztályok a sátrakat – de úgy tűnt, hogy forgatagon, a jó hangulaton nem sokat rontott az időjárás.

Az iskolai fellépők között az idei budapesti Versünnep közönség díjasa és a professzionális kategória nyertese a L’Aura Band szórakoztatta a közönséget egy ebéd alatti koncerttel, és egy mise utáni Népisanzon c. koncerttel és táncházzal zártuk a napot.



A nap részletes programja: 

9.00: Köszöntő beszéd 

9.00 - 10.00: Sátorszépségverseny 

9.15 - 14.45: Foci a két pályán 

10.00 - 10.30: Apa-foci 

8.30 - 15.30: Bálint Sándor teremben kiállítás 

9.15 - 10.00: Alsós sáv: 
- fellépők:
Tökmag tánccsoport
6. évfolyam: moldvai táncok
2.c: sárközi ugrós
4. évfolyam: somogyi ugrós
2.b: A Boldogasszony papucsa
2.a: Pünkösdölés

10.00 - 11.00: Művészeti Iskola hangszerbemutatója

9.15 - 12.30: Pingpong a Szent György teremben

10.00 - 14.00: Véradás

10.00 - 11.00: Aszfaltrajzverseny a hátsó udvaron

10.00 - 10.25: Kahoot-verseny 5-11 évfolyamosoknak a 6.b osztályban

10.35 - 11.25: Szentgyörgyváry Laura Palimadár c. előadása a Nagytornateremben

11.00 - 12.00: Szabad sáv:
- Fellépők:
Ovis csoport népdalcsokorral
1. a osztály: Játsszunk Bújj, bújj zöld ágat! - népi gyermekjáték
Csányi Szabolcs, Csányi Tamás, Ádám Luca, Annus Sára: Dél-alföldi táncok, Bököny táncok
3.b osztály: Dél-alföldi táncok
Tamási Dániel és a 3.a
4.b osztály és a Karolinás citerások: Dél-alföldi népdalcsokor
Csikós család előadása
Szakál család előadása

11.30 - 12.00: Tanár/diák/öregdiák foci

11.55: galambröptetés

12.00 - 13.00: Ebéd

Ki mint muzsikál úgy egyék! - muzsikaszó ebéd közben L'Aura Banddel

13.00 - 13.30: Röplabda (tanár/öregdiák – diák) meccs

13.00 - 14.00: tanár-szülői-felnőtt sáv 
- Fellépők:
Kiss Anna Rozália 4.b
Magos Gábor osztálya: A szeretetre méltó "Idegenvezető" - Bálint Sándor életéből egy kis "szösszenet"
Kocsis Ádám 5.b Fábri Géza tanítványa
Iskolai színjátszókör: Lázár Ervin: Bárányfelhő-bodorító c. darabja
13.45 - 14.00 Közös éneklés

14 - 14.30-ig Néptánctanítás a L'Aura Banddel

13.00 - 14.45-ig: Röplabda a Szent György teremben

14.45: Eredményhirdetés: véradás, sátorszépségverseny, aszfaltrajzverseny

Folyamatosan: sátras árusítás

15.00 - 16.00: Mise

16.30 - 17.15: L'Aura Band: Népisanzon - koncert a színpadon

17.15: Táncház a L'Aura Banddel

18.30: Kollégista vacsora



A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők. 

https://goo.gl/photos/ASojzJ3yHZbsqywu5
https://goo.gl/photos/ASojzJ3yHZbsqywu5
https://goo.gl/photos/ASojzJ3yHZbsqywu5
https://goo.gl/photos/ASojzJ3yHZbsqywu5

Comments