Galéria‎ > ‎2015/2016‎ > ‎

Alsósok megyei népdaléneklési versenye

A szegedi Karolina Általános Iskola és Gimnázium harmadik alkalommal szervezte meg alsó tagozatos tanulók részére megyei népdaléneklési versenyét 2015. november 12-én 14 órai kezdettel. A Karolinán kívül 15 iskola nevezett, a kisebbeknél (1-2. oszt.) is és a nagyobbaknál (3-4. oszt.) is 21 versenyző érkezett Szeged sok iskoláján kívül Hódmezővásárhely, Makó több iskolájából, Szentesről, Apátfalváról és Baksról.

A zsűri tagjai voltak: Szegedi Ágnes ének tanár, a Karolina főigazgatója; Éderné Erki Kornélia ének- és szolfézs tanár; Korsós Kinga népzenész; Bacsa Orsolya népdalénekes; Lázár Tamás ének tanár, karvezető; Lázár Zita zongoratanár, néptáncos.

A rendezvény fő támogatója a Szeged Városi Kórusegyesület volt.

A versenyen a következő eredmények születtek:

I. korcsoport:

I. helyezettek:

Forrai Kamilla (Makói Általános Iskola Bartók Székhelyintézmény) felkészítő: Daróczi Szilvia

Kotormán Iringó Szejke (Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola - Hódmezővásárhely) felkészítő: Lantosné Schmidt Klára és Csikós Anna

II. helyezett:

- Rácz Alexa (Szegedi Orczy István Általános Iskola) felkészítő: Kiss Mónika

 

III. helyezettek:

- Szabó Viktória (Kálvin Téri Református Általános Iskola - Makó) felkészítő: Jó-Binecz Andrea

- Guti Zoé Róza (Makói Általános Iskola Bartók Székhelyintézmény) felkészítő: Daróczi Szilvia

 

Különdíjban részesültek:

- Forrai Flóra (Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola - Hódmezővásárhely) felkészítő: Lantosné Schmidt Klára és Csikós Anna
Bíró Viktória (Szegedi Orczy István Általános Iskola) felkészítő: Kiss Mónika

 

 

II. korcsoport:

I.helyezettek:

Harangozó Zorka (Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola - Hódmezővásárhely) felkészítő: Lantosné Schmidt Klára és Csikós Anna
- Kocsis Ádám (Szegedi Karolina Általános Iskola és Gimnázium) felkészítő: Zsováné Palotai Gabriella

II. helyezettek:

- Varga Evelin (Kertvárosi Katolikus Általános Iskola - Hódmezővásárhely) felkészítő: Dora-Tóthné Szappanos Edit

- Prikler Dorka Abigél (Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola - Hódmezővásárhely) felkészítő: Lantosné Schmidt Klára

- Janó-Szegi Eszter Luca (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola) felkészítő: Vajdáné Balogh Ida

 

Különdíjban részesültek:

- Hrabovszky Bercel (Szegedi Fekete István Általános Iskola) felkészítő: Tóthné Kovács Éva

- Kemenes Lili Anna (Szentesi Deák Ferenc Általános Iskola) felkészítő: Vajdáné Balogh Ida

 


A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetőek.

https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6216641205024543329
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6216641205024543329
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6216641205024543329
https://plus.google.com/u/0/photos/100912155806148890358/albums/6216641205024543329

Comments