Galéria‎ > ‎2014/2015‎ > ‎

Felsős szavalóverseny

2015. január 15-én, csütörtök délután tartottuk immár hagyománnyá váló iskolai szavalóversenyünket a Bálint Sándor teremben.
Diákjaink idén is két szekcióban mérték össze
versmondó tehetségüket. Elsőként az 5-8. osztályosoké volt a lehetőség. Ők teljes szabadságot élveztek a versválasztás tekintetében. Érdekes volt rácsodálkozni arra, hogy a huszonegy versenyzőből öt diák az igen komoly megértést kívánó Arany-balladák közül válogatott. Arany János műveinek népszerűsége tehát a fiatalabb korosztály körében idén senki máséhoz nem volt mérhető!
9-12. osztályos diákjainktól két verset kértünk: egyet Kosztolányi Dezsőtől
és egyet a kortársaktól. A nagylányok a kötelező Kosztolányi-vers mellett Füst Milán, Ady Endre, Tóth Árpád, Kaffka Margit és Babits Mihály költeményei között találták meg a szívükhöz leginkább közel álló remeket.

Díjazottaink az első szekcióban:

1. helyezett: Magyar Erika Flóra (6.b)
2. helyezett: Hornyák Andrej (5.a)
3. helyezett: Téglás Borbála Zsuzsanna (5.a) és Papp Dániel (6.b )
Különdíjban részesült: Berinszki Renáta (7.b)

Díjazottaink a második szekcióban:

1. helyezett: Pataki Fanni (11.a)
2. helyezett: Papp Teodóra (10.b)
3. helyezett: Sári Franciska (11.a)

A zsűri tagjai voltak: Horváthné Hodács Zsuzsanna igazgatónő, valamint Ágó Mária és Halmai Sebők Zsuzsa magyartanárnők.

Köszönjük az igazgatónő, a magyar szakos kollégák, valamint Pataki József oktatástechnikus és Szunyi Brigitta könyvtáros segítő munkáját, amellyel hozzájárultak a versmondó délután szebbé tételéhez!
Minden versenyen induló diákunknak köszönjük a lelkes részvételt és az igényes szavalatokat!

A magyar munkaközösség nevében:
Halmai Sebők Zsuzsa
magyartanár

A képek egyikére kattintva az album további képei is megtekinthetők.