Galéria‎ > ‎2013/2014‎ > ‎

A Goethe Intézetben jártak a 4. osztályosok

2013. december 4-én 11-kor indult hétfős csapatunk Budapestre. Tarsolyunkban vittük a jókedvünket, egy házi gyártású memóriajátékot (szigorúan a mikulásozás és a karácsony német szókincséből), Laci bácsi kiadós élelmiszercsomagjait, és persze német újságokat. A vidám vonatút, és a még izgalmasabb metrózás után boldogan rohantunk végig az Iparművészeti Múzeum Iszlám Művészet című kiállításán, hogy aztán időben odaérjünk a Goethe Intézet Mikulás-napi partijára. A magyar nyelvű "bemelegítés" után német nyelvű kvízjátékon vehettünk részt, majd a krampusztól és segítőitől megtanultunk néhány német dalt. Természetesen feltűnt a színen Nikolaus, azaz a német Mikulás is, aki minden gyereket egy csomaggal örvendeztetett meg. Fáradtan, de élményekben gazdagon érkeztünk este a szegedi vasútállomásra. Köszönjük a szülőknek és az iskolának, hogy anyagilag is támogatták utazásunkat!

Móser Anna